Zapraszamy na event sportowy „Lucjan Błaszczyk i przyjaciele”

5
156

Szykuje się niezła gratka dla miłośników tenisa stołowego. Na zaproszenie Pana Romana Ciechanowicza, Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim oraz przyjaciela i pierwszego trenera Pana Stanisława Ugrynowicza do stolicy powiatu przyjedzie Lucjan Błaszczyk – jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych, multimedalista Mistrzostw Polski i Europy, zawodnik polskiej kadry narodowej, czterokrotny olimpijczyk, a obecnie trener tenisa stołowego.

Niewiele osób wie, iż jeden z najwybitniejszych polskich sportowców pochodzi z Lwówka Śląskiego. Tu się urodził i dorastał, tu uczęszczał do szkoły podstawowej, tu zaczął swoją przygodę z ping pongiem, który stał się jego pasją i sposobem na życie.

Lucek został zauważony na jednym z cyklicznych turniejów w 1982 roku jako utalentowany i z dużym potencjałem zawodnik. – wspomina jego pierwszy trener, Pan Stanisław Ugrynowicz i dodaje: – Po rozmowie z rodzicami i samym zainteresowanym zgodził się na udział w regularnych treningach w sekcji tenisa stołowego przy klubie MZKS Czarni Lwówek Śląski. Musiał wybrać między piłką nożną, którą bardzo lubił, a tenisem stołowym. Wybrał (chyba słusznie) to drugie. Już po dwóch latach treningów zadebiutował (w wieku niespełna 10 lat) w meczu ligi wojewódzkiej. W latach 1985 i 1986 grał w pierwszej drużynie w meczach o drugą ligę. Widząc duże możliwości sportowe Lucka podjęta została decyzja, aby trenował w klubie o większym potencjale i to było dobre posunięcie, czego wyniki dzisiaj widać. Odchodząc ze Lwówka już miał duże osiągnięcia na turniejach dolnośląskich

Zdjęcie z początków kariery Lucjana Błaszczyka. Fot. ze zbiorów Stanisława Ugrynowicza

Stworzony przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim projekt jest odpowiedzią na zmieniające się warunki naszego życia i formy spędzania wolnego czasu. Grupa pedagogów a jednocześnie miłośników tenisa stołowego – Stanisław Ugrynowicz, Roman Ciechanowicz oraz Jacek Żojdzik – postanowiła promować wśród lwóweckich dzieci i młodzieży aktywne uprawianie sportu, wzbudzenie chęci sportowej rywalizacji i doskonalenia się. Przykład kariery sportowej mistrza, Lucjana Błaszczyka, ma być także wskazówką i motywacją do wyznaczania sobie wzniosłych i ambitnych celów, nie tylko tych sportowych.

Spotkanie z Mistrzem rozpocznie się od turnieju tenisa stołowego. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy dyplom, a 100 osób, które jako pierwsze zapisze się do udziału w rozgrywkach, otrzyma rakietkę do tenisa stołowego, na której później będą mogły otrzymać autograf.

Lucjan Błaszczyk, jako lwówczanin opowie o swojej karierze sportowej. Wspomnienia pierwszego trenera o początkach kariery sportowej Mistrza z pewnością będą wskazówką i zachętą dla kolejnych młodych sportowców. Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość porozmawiania z Mistrzem, czy zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Nie zabraknie także meczu pokazowego w wykonaniu Lucjana Błaszczyka i Norberta Stolickiego.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8:00 w sobotę, 16 listopada 2019 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.

ZAPRASZAMY

5 KOMENTARZE

  1. W jakim Ty świecie żyjesz kobieto. Widziałaś gdzieś dzieci czy młodzież w czasie wakacji na podwórkach… Stół zewnetrzny – kolejna atrakcja do zniszczenia siekierą, taka młodzież

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here