Lubomierz w liczbach za 2020 rok

0
1600

Ilu mieszkańców przybyło? Ilu mężczyzn zamieszkuje gminę, a ile kobiet? Ilu ślubów udzielono? Ile zarejestrowano aktów urodzeń i jakie imiona nadawano dzieciom? Ile osób zmieniło nazwiska? I ile osób zmarło?

 

Gmina Lubomierz prezentuje podsumowanie 2020 roku w danych z Ewidencji Ludności i Urzędu Stanu Cywilnego.

Ilu mieszkańców zamieszkuje gminę Lubomierz?

W ostatnim roku ubyło mieszkańców w gminie Lubomierz. W 2019 gminę zamieszkiwało ją 5941 osób, a na koniec 2020 roku 5855 osób. Największy ubytek stanową zamieszkujące miasto kobiety. Tych w przeciągu roku z gminnych statystykach ubyło 28, przy czym zamieszkujących miasto mężczyzn ubyło 11. Sytuacja w sołectwach gminy Lubomierz była bardziej stabilna, nie zmienia to jednak faktu, iż na koniec 2019 roku lubomierskie sołectwa zamieszkiwało o 22 kobiety i 25 mężczyzn więcej.

Lubomierz – liczba małżeństw

W ubiegłym roku zmniejszyła się liczba związków małżeńskich zawieranych w gminie Lubomierz. Największy spadek stanową małżeństwa konkordatowe, czyli śluby cywilne i wyznaniowe.

W 2020 roku wszystkich małżeństw na terenie gminy Lubomierz zawarto 26, rok wcześniej było ich 35. W minionym roku udzielono 13 ślubów konkordatowych tych rok wcześniej było 20. Nieznacznie wzrosła natomiast liczba związków zawieranych w lubomierskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Tych w 2020 roku udzielono 13 a rok wcześniej 11.

W minionym roku żadna z par, która zawierała związek na terenie gminy Lubomierz nie zdecydowała się na zawarcie związku poza urzędem.

Zobacz koniecznie: Ślub w balonie 1.300 metrów nad Lubomierzem

Lubomierz – liczba rozwodów i separacji

Niestety część małżeństw kończy się separacją, bądź rozwodem. W 2020 w Lubomierzu zarejestrowano dwie separacje i 5 rozwodów. Jest to zdecydowanie mniej niż w 2019 roku, w którym to zarejestrowano 13 rozwodów.

Ilu mieszkańców przybyło?

2020 roku w Lubomierzu zarejestrowano 56 dzieci (27 dziewczynek i 29 chłopców), z czego 54 noworodków przyszło na świat na terenie kraju, a dwoje dzieci w Niemczech. Jest to nieznaczny wzrost względem roku poprzedniego, w którym urodziło się tylu samo chłopców i o trzy dziewczynki mniej.

Jakie imiona nadawano dzieciom zarejestrowanym w Lubomierzu?

W 2020 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lubomierzu zarejestrowano dziewczynki o imionach:

Pola, Aleksandra, Wiktoria, Olga, Michalina, Milena, Maja, Alicja, Kaja, Hanna, Alicja, Anna, Amelia, Wiktoria, Amelia, Gabriela, Michalina, Milena, Karolina, Martyna, Danuta, Iga, Zuzanna, Emilia, Zofia, Klara, Laila

oraz chłopców o imionach:

Franciszek, Maksymilian, Aleksander, Szymon, Igor, Borys, Michał, Tymoteusz, Franciszek, Krystian, Kornel, Ryszard, Natan, Jakub, Mikołaj, Wiktor, Andrzej, Leon, Tymoteusz, Tadeusz, Ignacy, Leopold, Tomasz, Alan, Marcel, Bartosz, Bogusław, Theodor, Nataniel

Rok wcześniej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lubomierzu zarejestrowano dzieci o imionach:

Dziewczynki: Julianna, Julia, Liliana, Łucja, Celina, Weronika, Roksana, Antonina, Zuzanna, Larysa, Blanka, Klara, Hanna, Aleksandra, Amelia, Laura, Konstancja, Hanna, Wiktoria, Hanna, Oliwia, Anastazja, Zofia, Anna

Chłopcy: Julian, Aleksander, Jakub, Antoni, Jakub, Tymon, Bruno, Wojciech, Bartłomiej, Błażej, Maksym, Mieszko, Emil, Mieczysław, Hubert, Tomasz, Julian, Szymon, Igor, Iwo, Tadeusz, Michał, Natan, Wojciech, Antoni, Michał, Tymoteusz, Mikołaj, Kornel

Zobacz także: Mirsk w liczbach za 2020 rok, Gryfów Śląski w liczbach za 2020 rok

Zmiana imienia lub nazwiska

W ubiegłym roku do Urząd Stanu Cywilnego w Lubomierzu wpłynęły 3 wnioski o zmianę nazwiska. Wszystkie one zostały rozpatrzone pozytywnie. Rok wcześniej w lubomierskim urzędzie rozpatrzono pozytywnie jeden wniosek o zmianę imienia i nazwiska, dwa wnioski o zmianę samego imienia oraz jeden wniosek o zmianę samego nazwiska.

W 2020 roku zmarło 91 mieszkańców gminy Lubomierz

W 2020 r. zmarło 91 mieszkańców gminy Lubomierz, w tym 46 kobiet i 45 mężczyzn. W 2019 roku odnotowano 70 zgonów – 36 kobiet i 34 mężczyzn.

Materiał opracowano na podstawie zestawienia statystycznego za przygotowanie, którego dziękujemy Pani Annie Sztuba – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here