Lubomierz: nowy Burmistrz i nowa Rada

51
4672

Od dziś Pan Mariusz Warowy jest Burmistrzem Gminy i Miasta Lubomierz wraz z nim przysięgę na sesji inauguracyjnej złożyli nowo wybrani radni. Jakie zmiany czekają gminę?

 

 

Decyzją mieszkańców gminy i miasta Lubomierz do nowej rady wybrani zostali: Łukasz Laszczyński, Marek Ciereszko, Piotr Kujawa, Michał Cichosz, Anna Kalińska, Stanisław Jakubowski, Maria Kozdenba, Małgorzata Pasierbska, Alicja Murawska, Karolina Płóciennik, Dariusz Penkala, Anna Mielniczyn, Andrzej Kacprzak, Daniel Szeterlak, Małgorzata Kot.

W dniu 7 maja 2024 roku oficjalnie rozpoczęła się IX kadencja Rady Miejskiej Gminy Lubomierz. Sesję inauguracyjną otworzyła radna senior Pani Anna Kalińska. Podczas tej radni i burmistrz elekt złożyli przysięgi. Nastąpiło oficjalne przekazanie władzy z rąk Pana Marka Chrabąszcza w ręce Pana Mariusza Warowego. Ponadto radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz jego zastępców.

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez nowo wybranych radnych na pierwszej sesji.

Decyzją radnych Przewodniczącym Rady wybrany został radny Pan Marek Ciereszko, który zdobył poparcie 9 radnych, natomiast jego kontrkandydatka radna Anna Mielniczyn uzyskała poparcie 6 radnych. Wiceprzewodniczącymi wybrani zostali Daniel Szeterlak i Anna Mielniczyn.

„Obejmując urząd burmistrza gminy Lubomierz, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Lubomierz.” – ślubował Pan Mariusz Warowy, który od tej chwili oficjalnie jest już Burmistrzem.

Jako pierwszy gratulacje nowemu Burmistrzowi złożył ustępujący włodarz, Pan Marek Chrabąszcz.

– Pragnę pogratulować Panu Burmistrzowi objęcia tej zaszczytnej funkcji. Również Państwu radnym serdecznie gratuluję. Chciałbym Państwu życzyć tylko i wyłącznie mądrych decyzji, żeby te decyzje, które będą Państwo w tej kadencji podejmować służyły naszym mieszkańcom. – życzył Pan Marek Chrabąszcz, który wręczył swojemu następcy symboliczny klucz do urzędu.

– Mam nadzieję, że Gmina będzie się rozwijała i będziemy pozyskiwać dużo pieniążków, a Lubomierz będzie piękniał. – gratulował Wiceburmistrz Adam Skrzydłowski.

– Szanowni Mieszkańcy, dziękuję za zaufanie, którego mi udzieliliście wybierając mnie na stanowisko Burmistrza naszej gminy. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Obiecuję, że będę oddany naszej społeczności i będę robił wszystko aby zapewnić jej rozwój, dobrobyt i godne warunki życia dla wszystkich mieszkańców. Wierzę w dobrą współpracę i otwartą komunikację, dlatego zachęcam mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym naszej gminy, zachęcam również państwa radnych abyśmy mogli wspólnie tworzyć projekty, wielkie, jakie małe rzeczy, aby wspólnie osiągnąć wiele i stworzyć lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców. Jeszcze raz dziękuję za Wasze wsparcie i ufność. Jestem gotowy do pracy na rzecz naszej wspólnoty i do podejmowania wyzwań, które przed nami stoją. Razem możemy dokonać wielkich rzeczy – zapewniał Burmistrze Mariusz Warowy.

Obejmującym rządy w gminie Lubomierz nowym władzom życzymy samych sukcesów.

51 KOMENTARZE

  1. Już teraz w LCeku będą mieć tyle pracy… Że nawet festiwal będzie ciężko ogarnąć….tyle pracy tam mają… Że przysłowiowej taczka nie mają czasu ładowac

  2. Brawo pani Mariola gdyby nie Ona 1 sesja poległaby na całego. Do technicznych proszę przypilnowac żeby każdy mówca mówił do mikrofonu bo nic nie słychać. Powodzenia nowym władzom. I oglądamy dalej

  3. Przyjdź, porozmawiaj, wskaż co można poprawić, polepszyć, zmienić. Drzwi otwarte, do pracy też się przydasz!!! Marne wypociny w internecie każdy może dodać. Pokaż w życiu na co Cię stać.

  4. No tak… Rajstopy kabaretki, kekolty po pas, tatuaże widoczne za biurka…istny szał ciał…
    W INSTYTUCJI PAŃSTWOWEJ OBOWIĄZUJE STODOWNY STRÓJ

  5. Ludzie pokazali w wyborach komu dają zaufanie . Chłopie pogódź się z tym przyglądam się jako mieszkaniec wioski i rozmawiam z ludźmi z całej gminy i jakoś nikt nic nie mówi na temat zlej pracy LCK-u … Aaaa zapomniałem tam jest paru takich co nie mogą się pogodzić jak ktoś dostaje się na szczeble wyżej … Całe szczęście jest na więcej . Powodzenia gmina Lubomierz my jako mieszkańcy WSI ” nie całe miasto ” trzymamy kciuki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here