Lotnik pokonał Wiejski Klub Sportowy

1
367

W IV rundzie okręgowego Pucharu Polski, czwartoligowy Lotnik Jeżów Sudecki pokonał na wyjeździe B klasowy Wiejski Klub Sportowy Pilchowice.

Tego, że piłkarze z Pilchowic zajdą w Pucharze Polski tak wysoko nie spodziewał się nikt. WKS jako jedyna drużyna z powiatu lwóweckiego walczyła w czwartej rundzie rozgrywek.

Przypomnijmy: W pierwszej rundzie WKS pokonał KS Łomnicę 2:2 w karnych 2:1, w drugiej po dramatycznym i pełnym emocji meczu zwyciężył z Budowlanymi Wojcieszów 1:1 karne 5:4. Prawdziwą sensacją było zwycięstwo nad Kwisą Świeradów i wejście do czwartej rundy.

W środę, 2 października 2019 roku na boisku w Pilchowicach na własnym boisku Pilchowice WKS podejmował IV ligowego Lotnika Jeżów Sudecki. Po bardzo zaciętym i wbrew pozorom wyrównanym pojedynku Pilchowice uległy bardziej utytułowanym rywalom 0 : 3.

We wszystkich meczach WKS pokazał, że jest w stanie nawiązać równorzędną walkę ze znacznie silniejszymi przeciwnikami. To dla piłkarzy i kibiców, którzy w znacznej mierze są współautorami sukcesu swoich ulubieńców, bardzo dobry prognostyk w walce o punkty w lidze.

 

W pozostałych meczach IV rundy Pucharu Polski padły wyniki:

Iskra Łagów – Hutnik Pieńsk 3-5
Fatma Pobiedna – BKS Bolesławiec 0-1
Łużyce Lubań – Apis Jędrzychowice 1-3

Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl / red

1 KOMENTARZ

  1. Może to drużyna z najniższej ligi ale serca do gry im nigdy nie brakuje.
    Jedynym problemem tej drużyny jest zaplecze socjalne .
    Może znajdź się jakaś firma która wesprze ich i zakupi im chociaż używany kontener socjalny.
    Bo na włodarzy gminy nie mają co liczyć . Brawo dla nich za postawę i charakter . Pozdrawiam WKS Pilchowice
    Tak trzymać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here