Legalizacja pobytu cudzoziemców za łapówki. Zatrzymania w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

1
955

Wspólne śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób uczestniczących w procederze legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu- Strachowicach oraz Wrocławska Delegatura CBA prowadzą wspólne śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za pozytywne rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Na podstawie zebranych dowodów na terenie Wrocławia i Sieradza zatrzymano siedem osób. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy kobiety, w tym osobę kierującą działaniami zorganizowanej grupy przestępczej. Ponadto funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główną specjalistkę w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz osobę uczestniczącą w przestępczym procederze jako pomocnik w jego organizacji.

Zatrzymane urzędniczki w 2019 roku przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o udzielenie zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych. Zatrzymane kobiety zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

-/NOSG/-

1 KOMENTARZ

  1. Jak uczciwi ludzie hcom załatwić zezwolenie na prace dla cudzoziemca to czekają rok w sztucznej kolejce stwożonej przez urzędników łapówkarzy , po roku czekania przysyłają informacje że brakuje jakiegoś dokumentu .Te zezwolenia to kpina z cudzoziemców i polskich przedsiębiorców. Ile można czekać na pracownika po podpisaniu umowy na wykonanie zlecenia .Proponuje aby wypłaty urzędników zależne były od pozytywnie załatwionej sprawy .pozdrawiam przedsiębiorców i życzę oceanu cierpliwości .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here