Lodówka, telewizor, opony …

7
1178
zdjęcie poglądowe

Takie widoki stają się coraz częstsze. Sprzęt RTV i AGD, części samochodowe, materiały budowlane, plastiki i inne śmieci na poboczach dróg, przydrożnych parkingach w  rowach i na obrzeżach lasów już mało kogo dziwią. Niemniej u wielu osób wywołują wściekłość.

 

Kilka dni temu otrzymaliśmy od czytelników zdjęcia wysypisk śmieci zlokalizowanych pomiędzy Sobotą, Dworkiem a Lwówkiem Śląskim. O jednym pisaliśmy już wcześniej. Głęboko w las wywieziona została m.in.: lodówka i części samochodowe. Drugie odkryte zostało niedawno. Znaleźć tam można było m.in. telewizor.

Przed weekendem otrzymaliśmy także zdjęcia zrobione w okolicach Wlenia, a dokładniej przy drodze Pławna – Łupki. Tam zalega kilkanaście opon. Czyje one są, kto je tam zostawił i po co?

7 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze to wywalania smieci do lasu nauczyl sam Burmistrz a po drugie zdaje misie ze pare lat temu weszla ustawa ze gminy bedom pobieraly pieniadze za smieci i one bedom tez sprzataly , a tu widze ze pieniadze pobieraja ale sprzatania nie ma

  2. W ub.roku władze gminy zapowiadały zbiórkę odpadów gabarytowych.Krótko przed zbiórką podano na stronie internetowej, że odbioru nie będzie i do tej pory nie było. Zatem mnóstwo takich odpadów wciąż pozostaje wzdłuż ulic i dróg skąd miały być uprzątnięte przez Sanikom. Opłaty za odbiór odpadów wzrosły, podatki wzrosły a “wizytówką” Gminy Lwówek Śląski interesują się jedynie zwierzęta!

  3. Proponuję, aby szamani jedynie słusznej religii nie dawali rozgrzeszenia za ten konkretny grzech zaśmiecania lasów – o ile “petent” zgłosi takież przewinienie. Bo jak tacy grzesznicy pójdą do spowiedzi i dostaną rozgrzeszenie za to, to będą to robili nadal. Jak wszystkie świństwa zresztą…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here