Policjant w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2
1040
zdjęcie poglądowe

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 34- latek z powiatu lubańskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem a samochód marki Opel Astra, którym kierował nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Jednak to nie koniec. Jak się okazało jeden z przewożonych pasażerów poszukiwany jest przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

 

Wczoraj ( 29.11. br.) około godziny 19.00 na drodze krajowej 30 w miejscowości Olszyna Dolna jadący na służbę oficer dyżurny lubańskiej komendy, zauważył pojazd Opel Astra, który przykuł jego uwagę. Styl jazdy kierowcy pojazdu wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Manewry wykonywane na całej szerokości jezdni stwarzały zagrożenia nie tylko dla kierowców ale i pieszych. Policjant przystąpił do zatrzymania pojazdu Opel Astra oraz natychmiast skontaktował się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, który w ten rejon wysłał patrol policji.

Okazało się, że kierujący to 34- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania oraz przeglądu technicznego pojazdu. Zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy danych personalnych pasażerów opla okazało się, że jeden z nich 58- latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawiania wolności w wymiarze 10 miesięcy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie następnie zostanie przewieziony do jednostki penitencjarnej.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna lub zakaz prowadzenia pojazdów za brak prawa jazdy.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here