Przekroczone stany alarmowe na rzekach w regionie. Czy grozi na powódź?

0
1150

Przekroczenia stanów alarmowych, stany ostrzegawcze i stany wód wysokich odnotowywane są na wodowskazach w regionie. To efekt intensywnych opadów deszczu w ostatniej doby

 

Intensywne opady deszczu w ostatnich godzinach wszystkim dały się we znaki. Opad za ostatnią dobę mierzony we wtorkowy poranek (godz. 6:00) przez IMGW daje do myślenia. W Jeleniej Górze odnotowano 30,6 mm słupa wody, w Lubomierzu 36,3 mm, w Świeradowie- Zdroju 44,5 mm, a w Rębiszowie ostatniej doby spadło 46,7 mm słupa wody.

Jak podaje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekroczenia stanów alarmowych są na rzece Łomnicy, o 6 cm, na rzece Kamienna w Jeleniej Górze o 14 cm, w Barcinku na Kamiennej o 11 cm.

Na Kwisie w Mirsku odnotowano stan ostrzegawczy z trendem rosnącym. Natomiast na Czarnym Potoku w Mirsku stan ostrzegawczy został przekroczony o 7 cm.

Rzeka Bóbr na wodowskazie w Pilchowicach utrzymuje się w stanie wód wysokich. Do stanu ostrzegawczego brakuje zaledwie 11 centymetrów. Również w stanie wód wysokich znajduje się rzeka Kwisa w Gryfowie Śląskim, gdzie do stanu ostrzegawczego brakuje 19 cm. Podobna sytuacja jest także w Leśnej, gdzie do stanu ostrzegawczego brakuje 8 centymetrów.

Dobra wiadomość jest taka, iż deszcz przestał padać i na chwilę obecną nie ma żadnych komunikatów, ani ostrzeżeń o intensywnych opadach deszczu w naszym regionie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here