Kto zniszczył znaki?

2
1640

Dwa tygodnie. Zaledwie tyle wytrzymały znaki drogowe ustawione na bardzo ostrym zakręcie pomiędzy wsiami Bystrzyca a Bełczyna w gminie Wleń.

 

Na drodze pomiędzy tymi dwoma sołectwami znajduje się bardzo ostry zakręt, na którym widoczność dodatkowo utrudnia wysoka skarpa. Ci, którzy często jeżdżą tą drogą zapewne niejednokrotnie widzieli ślady ostrego hamowania pozostawione na asfalcie. Nic dziwnego, bo brak oznakowania stwarzał w tym miejscu iluzję bezpieczeństwa. Kierowca w ostatniej chwili orientował się o konieczności znacznego zredukowania prędkości.

Nie obyło się tu bez wypadnięcia z drogi. Na szczęście jeszcze nikt w tym miejscu nie zginął. Ale do czasu …

W takich miejscach powinny być ustawione znaki, tablice prowadzące (U3), które mają uprzedzić kierowców przed niebezpiecznymi łukami drogi. Niestety, w naszym otoczeniu jest ktoś, kto regularnie niszczy takie dobrodziejstwo. Z naszych informacji wynika, iż w ostatnich latach kilkukrotnie wandale niszczyli oznakowanie w tym miejscu. Tablice były wyrywane i wyrzucane do lasu, albo zabierane „na pamiątkę”.

Dwa tygodnie temu nowiutkie, błyszczące znaki U3 stanęły na zakręcie i niczym latarnia na morzu prowadziły kierowcę bezpiecznie do celu. W piątek, na znakach pojawiły się już pierwsze ubytki. Zerwana folia, pogięta tablica …

Kto regularnie niszczy znaki?

Niszczenia oznakowania w takim miejscu to jak przykładanie ręki do ewentualnego wypadku.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here