Koronawirus w przedszkolu. Przedszkolaki i ich rodzice na kwarantannie

6
6316

Po tym jak potwierdzono zakażenie u jednego z przedszkolaków Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną wszystkich przedszkolaków oraz ich rodzin.

 

Mamy 400 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (97), mazowieckiego (52), śląskiego (52), dolnośląskiego (49), wielkopolskiego (31), pomorskiego (26), zachodniopomorskiego (16), podkarpackiego (16), łódzkiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (7), lubelskiego (6), warmińsko-mazurskiego (4), lubuskiego (4). – poinformowało przed południem Ministerstwo zdrowia, które przekazało także informację o kolejnych zgonach:

Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-M Zawiercie, 57-M Racibórz, 75-M Jarosław, 93-K Huwniki, 81-M Łódź, 85-M, 70-M, 63-M, 75-M Warszawa, 83-K, 52-K Kraków, 88-M Białawoda. Większość osób miała choroby współistniejące

Od początku epidemii w Polsce odnotowano już 71.526 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem COVID-19 oraz 2.136 przypadków śmiertelnych. Według danych WHO aktualnie w kraju jest 13.092 aktywnych przypadków koronawirusa.

Na Dolnym Śląsku mamy 49 nowych przypadków zakażenia. Jak informuje Wojewoda nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: świdnickiego, polkowickiego, bolesławieckiego, legnickiego, wrocławskiego, zgorzeleckiego, milickiego, trzebnickiego i kłodzkiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 4244. Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 3331.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 1540,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 128,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 89.

 

Z porannych danych przekazanych przez Powiat Lwówecki wynika, iż na terenie naszego powiatu w izolacji przebywa 5 osób, a 10 na podstawie decyzji sanepidu jest na kwarantannie. W ostatniej dobie nie przybyło osób zakażonych.

Od początku epidemii odnotowano już 59 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym: 4 na terenie gminy Gryfów Śląski, 5 na terenie gminy Lubomierz, 11 na terenie gminy Wleń, 9 na terenie gminy Mirsk i 30 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski. 43 osoby wyzdrowiały, niestety, trzy osoby zmarły.

Na dzień dzisiejszy (godziny poranne) na terenie powiatu mamy 13 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 i jest to 10 osób z terenu gminy Lwówek Śląski, dwie z terenu gminy Mirsk i jedna z terenu gminy Wleń.

#COVID19Aktualna sytuacja na terenie powiatu lwóweckiego.

Opublikowany przez Powiat Lwówecki Poniedziałek, 7 września 2020

Sytuacja dotycząca ilości osób zakażonych i objętych kwarantanną zmienia się jednak bardzo dynamicznie. Po tym jak potwierdzono zakażenie u jednego z przedszkolaków uczęszczających do przedszkola w Pilchowicach (gm. Wleń) Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną wszystkich przedszkolaków oraz ich rodzin.

W związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia koronawirusem u jednego z przedszkolaków w Oddziale Przedszkolnym w Pilchowicach w porozumieniu z SANEPiDem oraz dyrekcją Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej podjęliśmy decyzję o zamknięciu oddziału w Pilchowicach do odwołania. Dzieci z oddziału, ich rodzice oraz nauczyciele zostali objęci kwarantanną. – poinformował przed południem burmistrz Wlenia.

Szkoła we Wleniu funkcjonuje bez przeszkód. W placówce przestrzegane są wszystkie zasady bezpieczeństwa.

6 KOMENTARZE

  1. Gówno byście stwierdzili, gdyby rodzice sami nie zrobili testów bo jeden z nich miał przeziębienie stwierdzone przez lekarza… Takie to testy, jeden rodzic i dziecko ujemni, drugi i drugie dziecko dodatni. Dziecko jest bezobjawowe…. Po co nakręcacie strach!!!! Gdyby nie zrobili testów to nikt by nic nie wiedział… Taka to pandemia i wirus….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here