Czy popierasz ograniczenie czasu parkowania w centrum Lubomierza do 30 minut?

41
1219
Lubomierz rynek ratusz dron

Pan Michał Pater Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Lubomierz zwraca się z prośbą o odpowiedź na krótkie pytanie dotyczące czasu parkowania w centrum miasta.

 

 

– Od momentu wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na Lubomierskim Rynku, miałem okazję wielokrotnie dyskutować z Państwem na temat ograniczenia czasu parkowania w centrum do 30 minut. Jest to kwestia, która budzi różnorodne opinie. Z jednej strony, taka regulacja ma na celu ułatwienie znalezienia miejsca parkingowego dla osób przyjeżdżających do Urzędu Miasta lub na zakupy w Lubomierzu. Jednakże, z drugiej strony, może ona sprawić trudności mieszkańcom Rynku w pozostawieniu swoich pojazdów na dłuższy czas. – przyznaje we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych Pan Michał Pater, który poruszył tą kwestię podczas ostatniej sesji Rady Miasta (21 lutego).

W dniu wczorajszym zwrócił się także do mieszkańców z prośbą o wyrażenie opinii w tej kontrowersyjnej sprawie.

– Chciałbym teraz poznać Państwa opinię na ten temat. Dlatego też, serdecznie zachęcam do wypełnienia załączonej ankiety. Proste pytanie brzmi: Czy popierasz ograniczenie czasu parkowania w centrum Lubomierza do 30 minut? Do wyboru są dwa warianty odpowiedzi: TAK lub NIE. Ponadto, zapraszam do dodania komentarzy. – zachęca Przewodniczący Rady Miejskiej, który podkreśla, iż opinie te staną się niezwykle ważnym argumentem w dalszej dyskusji na temat organizacji ruchu w centrum miasta.

Żeby wyrazić swoją opinię w ankiecie, wystarczy kliknąć poniższy link. Można także podzielić się spostrzeżeniami w komentarzach.

wypełnił ankietę

41 KOMENTARZE

  • Mieszkanka chyba urzędu, tak płatny ty w Polsce tylko płacisz podatki nikt więcej ,i jeszcze wysyłać na twoje konto ,to by ci pasowało ? Co za pazerność.

  • Może lepiej było pomyśleć jaki jest sens podnoszenia podatku od nieruchomości dla działalności gospodarczej do maksymalnej możliwej kwoty, chyba tylko żeby wykończyć tą garstkę przedsiębiorców którzy zostali, kto tak robi wszędzie zachęcają, tworzą specjalne strefy żeby tylko ludzie chcieli coś robić a w Lubomierzu maksymalna stawka ponad 28pln za metr, pytam się dlaczego!

   • Na początku uprzejmie informuję, że obowiązująca stawka podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej nie jest maksymalna. Radzie został przedstawiony projekt zakładający ponad 33 zł za 1 metr. Na ten projekt rada nie wyraziła zgody. Przyjęto poprawiony projekt, gdzie rzeczywiście stawki zostały podwyższone. Osobiście, drugiego projektu również nie poparłem. Można sprawdzić wyniki głosowania na Biuletynie Informacji Publicznej. Zachęcam do kontaktu i pozdrawiam.

 1. Jak dobrze pamiętam rynek został oddany do użytku w takiej formie już kilka lat temu, więc się Pan Wielki Radny szybko obudził, jak funkcjonują parkingi, albo jak nie funkcjonują. Obecne 30 minut ma się nijak do tego wszystkiego, bo parkometrów nie ma, a SM i tak nie weryfikuje czasu postoju no bo jak. Kampanijne zagranie Panie Pater, które rozdmuchalo nastroje mieszkańców i czytelników niniejszego portalu i tyle. Ad vocem Pana ankiety i ostatniej nagłej aktywności, co zrobiłeś Pan przez swoją kadencje dla miasta oprócz bicia piany i wiecznego lansu? Czyżby to tylko wiosenne przebudzenie z pustym serduszkiem na klapie?
  P.S. I bardzo proszę Panie Redaktorze o dodanie niniejszego komentarza, bo zdecydowana cenzura to nie jest przymiot dziennikarza, którym się Pan mianuje, prawda?

  • Już odpowiadam :). Otóż moja aktywność w kwestii organizacji ruchu w centrum rozpoczęła się w momencie wprowadzenia pierwszych zmian. Począwszy od apelowania o wyznaczenie większej ilości miejsc, po przez sprzeciw w sprawie barierek u góry rynku, sprzeciw w sprawie ograniczeniu czasu do 30 minut, apel o wyznaczenie miejsc dla mieszkańców, którzy nie posiadają żadnego podwórka za swoimi budynkami, kończąc na zniesienie limitu czasu parkowania po godzinie 17:00. Trochę się działo w tej kwestii. Okazuje się, że obowiązujące rozwiązanie nie jest odpowiednie, co zawarłem w poście. Temat poruszyłem na prośbę mieszkańców rynku, ukaranych mandatami za parkowanie dłużej niż 30 minut. Nie mam zamiaru czekać tym do kwietnia, żeby uniknąć podobnych insynuacji. W pozostałych kwestiach zapraszam do kontaktu, mój numer telefonu i adres e-mail są publiczne.

 2. Poruszany temat, to temat zastępczy. Rozwiązujcie prawdziwe, poważne sprawy. Komedia, widać, że wybory się zbliżają. Budzą się z letargu…., by nabić zainteresowanie….

 3. No nie zasada jest jedna żeby zdecydować o zamknięciu musi być alternatywa gdzie stawiać samochód. Czyli parking, Są miejsca na parkowanie ale jakie rozjeżdżone, z dziurami, błotniste, a gdzie się pomieszczą dodatkowe samochody to nie wiem. A poza tym w rynku trzeba coś zrobić bo sprawia wrażenie jakby miało zaraz coś się stać . Można powiedzieć że samochody wprowadzają życie.

  • Jak już wspomniałem w komentarzu wyżej, wysokość podatku od nieruchomości związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej nie jest najwyższą stawką. Pomimo tego, przy konstrukcji obowiązującego projektu nie doszliśmy do konsensusu, dlatego tego projektu nie poparłem. Można sprawdzić imienne głosowania na Biuletynie Informacji Publicznej

 4. Zainstalować Parkomaty i nie będzie problemu . Tak jak jest w Bolesławcu , Wrocławiu i wielu innych miastach i miasto na tym skorzysta. Radni siedzieli cichutko przez 3,50 roku a teraz walka o stołki.

 5. Pół godziny może nie wystarczyć, żeby załatwić sprawy w ratuszu. Temu ma slużyć parking w centrum. Dla turystów można zrobić oddzielny parking. Mogą się przejść. Mieszkańcy też mogą ruszyć tyłki i zaparkować dalej. Od razu będzie więcej miejsca. Albo niech płacą za miejsca.

 6. Skoro stosowne algorytmy wykazały, że osoby parkujące swoje samochody bezpodstawnie, bez wyraźnej potrzeby, a nawet złośliwie blokują miejsca parkingowe są takie wyjścia:
  – parkometry z darmowym limitem czasu
  – parkometry bez limitu (dodatkowa kasa !!!)
  – zlikwidować parkingi
  – zamknąć rynek dla ruchu kołowego.

 7. Lubomierz ożywa tak naprawdę w lecie kiedy są Dni Lubomierza większość roku jest małym sennym miasteczkiem.Po co płatny parking i dla kogo i kto na tym zarobi .Co mieszkańcy będą płacić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here