Jechał skuterem „na zakazie” i pod wpływem

3
1055
zdjęcie poglądowe

Dzielnicowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lubomierza. Mężczyzna kierował skuterem pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto obowiązywał go sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

 

Wczoraj tj. 14 kwietnia br. dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego w miejscowości Lubomierz zatrzymali do kontroli drogowej 21- letniego mężczyznę, który kierował motorowerem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, to nie był jedyny powód, dla którego nie powinien kierować skuterem. Mieszkaniec Lubomierza jest obowiązany sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Mężczyzna odpowie za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

  1. Czy to prawda , że w Gryfowie działa nowa uzbrojona agencja ochrony?
    Ponoć dom jednego z wysoko postawionych mieszkańców gryfowa od kilkunastu dni pilnują policjanci. Chodzi pomoć o to, żeby “GENERAŁ” nie zakłcał spokoju w rejonie marketu “Sawczak” Radiowozy te oznakowane i nie jak na spidzie jeżdżą w te i spowrotem. Ciekawe czy można im zgłosić chęć skorzystania z takiej ochorny? Ponoć nawet codziennie przyjeżdża specjalnie patrol z Legnicy który ma tylko jedno zadanie , pilnować by w okolicach “Sawczaka” “GENERAŁ” nie robił boruty.
    A tak przy okazji Panie GENERALE, coś tak ucichł? Czyżbyś jednak bał sie mundurowych z Gryfowa?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here