Koronawirus w powiecie lwóweckim. Aktualne dane z Sanepidu

3
4026

Od przeszło dwóch miesięcy walczymy z pandemią koronawirusa. Pierwszy przypadek zakażenia w kraju odnotowano 4 marca. Pierwszy przypadek COVID-19 w powiecie lwóweckim odnotowano 25 marca.

Dziś tak na świecie, jak i w kraju, województwie oraz w powiecie przyzwyczailiśmy się do życia w nowych realiach. Maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk, … to już normalne zachowanie. W ostatnich dniach rząd zdjął z nas niektóre obostrzenia, aczkolwiek z Ministerstwa Zdrowia napływają niepokojące informacje, iż jeżeli liczba zachorowań nie zacznie spadać, a Polacy nie będą przestrzegać rygorów sanitarnych, np. noszenia zakrywania ust i nosa, zamiast noszenia maseczek na brodach, to obostrzenia powrócą i to na zdecydowanie dłuższy czas. 

Ile osób zakażonych koronawirusem jest w województwie?

Z wieczornych informacji przekazanych przez Wojewodę wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego było 1.769 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 05.05 godz. 17:30)

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4525,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1282,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 358.

Z przedpołudniowych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, iż na terenie naszego województwa przybyło kolejnych 17 osób zakażonych.

Ile osób zakażonych COVID-19 jest w kraju?

Dziś w kraju, licząc od początku epidemii liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 14.647. Zmarło już 723 osoby. Wyzdrowiało 4.655 osób.

Ile jest osób zakażonych w powiecie?

W powiecie lwóweckim sytuacja ustabilizowała się, aczkolwiek nadal sporo osób jest w kwarantannie i sporo osób oczekuje na wyniki testów. Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 29 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 66, poddanych izolacji jest 25 osób a 6 osób jest hospitalizowanych.

Od weekendu w powiecie lwóweckim nie odnotowano nowych zachorowań na koronawirusa. Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

• jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (osoba wyzdrowiała);
• trzy na terenie gminy Mirsk, w tym jeden śmiertelny i dwa wyzdrowienia;
• pięć na terenie gminy Lubomierz, w tym jedno wyzdrowienie;
• dziesięć na terenie gminy Wleń,
• siedemnaście przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here