“Fotografia zatrzymuje chwilę w czasie, zmieniając w ten sposób życie

0
320

“Fotografia zatrzymuje chwilę w czasie, zmieniając w ten sposób życie” (Dorothea Lange)

Projekt fotograficzny „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” powoli rusza ze swoimi działaniami. Głównym celem projektu jest promocja regionu powiatu lwóweckiego i czeskiego Zaclera, która realizowana będzie poprzez wydanie albumu bogato ilustrowanego zdjęciami, jak również poprzez organizację wystaw fotograficznych w kilku miastach na terenie powiatu. Zdjęcia mają powstać w trakcie dwóch weekendowych plenerów, na które zaproszono lokalnych artystów-fotografów z obu stron granicy.

Jeden plener odbędzie się w powiecie lwóweckim, drugi w Żaclerzu i okolicach. W każdym z plenerów weźmie udział 10 osób – 5 fotografów czeskich i 5 fotografów polskich. Uczestnicy będą stosować różne techniki fotograficzne – od cyfrowych do analogowych takich jak na przykład mokry kolodion.

Liczymy, że oprócz pięknych pejzaży artyści pokażą nam również ludzi i kulturę pogranicza, ale przede wszystkim wyjątkowość naszej małej ojczyzny. Dlatego jeśli ktoś z was uważa, że mieszka w pięknym miejscu – dajcie znać, może wpadniemy do Was z aparatem, żeby zatrzymać czas i urodę tych miejsc.

Zapraszamy do obserwowania strony na facebook’u poświęconej temu projektowi:
https://www.facebook.com/Pstryk-fotografujemy-pogranicze-113248393781045/

Projekt realizowany jest przez Powiat Lwówecki we współpracy z Miastem Żacler i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here