Aktualne działania w sprawie pomocy Ukrainie

0
856

Samorządowcy otrzymali informację z Ukrainy o najpilniejszych potrzebach. Trwa akcja pomocy, w którą włączyli się urzędnicy, strażacy, ale i zwykli mieszkańcy. Osoby chętne do przyjęcia migrantów proszone są o kontakt z Urzędem Gminy i Miasta Lubomierz.

 

Władze Gminy Lubomierz otrzymały odpowiedź od władz miast partnerskich na Ukrainie, z którymi od lat współpracują w zakresie niezbędnej pomocy. O najpilniejszych potrzebach oraz sposobie przekazywania rzeczy poinformował dziś Michał Pater Przewodniczący Rady Gminy Lubomierz:

1. Otrzymaliśmy odpowiedź z ze Zbaraża i Trembowli. Aktualne potrzeby są takie: środki higieny, materace, kołdry, bielizna, pościel, agregaty prądotwórcze, power banki, latarki, urządzenia medyczne, narzędzia chirurgiczne.

2. Uruchomiono specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze (poniżej publikujemy dane). Z zebranych środków Gmina Lubomierz planuje zakupić rzeczy, których nie uda się pozyskać ze zbiórki – głównie artykuły medyczne i techniczne.

3. Zbiórkę prowadzi MOPS. (https://lwowecki.info/lubomierz-z-pomoca-dla-ukrainy/) Można tam dostarczać środki czystości, żywność, nowe ubrania, pościele, koce…

4. Uczniowie z Ukrainy zostali zwolnieni z wszelkich opłat za Internat i wyżywienie. Część zbiórki zostanie przekazana również uczniom internatu.

5. Dzisiaj (28.02.2022r) o 17:00 pod kościołem w Lubomierzu odbędzie się piknik żołnierski w związku z dniem żołnierzy wyklętych. Tam też będzie prowadzona zbiórka. Gdyby komuś z Państwa udałoby się zorganizować zbiórkę w sołectwie, np. w porozumieniu z sołtysem to możemy zorganizować transport do Lubomierza. Proszę dać mi znać OSP przyjedzie i odbierze.

6. Jutro ()1.03.2022r.) z okazji Dnia Żołnierzy Niezłomnych w Lubomierzu będzie Wojewoda oraz senatorowie. Będziemy rozmawiać o możliwości otrzymania rządowych środków na rzecz pomocy miastom partnerskim.

W razie pytań, proszę kontakt z MGOPS w Lubomierzu – tel.: 75 783 31 39

Wpłaty na: POMOC DLA MIESZKAŃCÓW UKRAINY
Urząd Gminy i Miasta Lubomierz, Plac Wolności 1, 59-623 Lubomierz
Nr konta: 43 8384 1022 0100 0811 2001 0338 tytułem: “darowizna – pomoc dla mieszkańców Ukrainy“.

Osoby chętne do przyjęcia migrantów z Ukrainy proszone są o kontakt z Urzędem Gminy i Miasta Lubomierz pod nr tel. 75-78-33-166. Godziny kontaktu: poniedziałek od 8:00 do 16:00, wtorek- czwartek od 7:30 do 15:30, piątek od 7:00 do 15:00

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here