Koronawirus: Sytuacja epidemiologiczna

4
2510

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem (stan na 30.04 godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego są 1563 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

 

Dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4854,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1439,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 339.

 

Bolesławiecki szpital zamknął oddział zakaźny

Wczoraj zamknięty został oddział zakaźny bolesławieckiego szpitala. Pacjenci wypisani zostali do domu lub przeszli do izolatorium w Kraśniku Dolnym.

– Kilku pracowników personelu medycznego w tym pielęgniarki są zakażone koronawirusem – mówił portalowi Bolec.info dyr szpitala Kamil Barczyk. – Postanowiliśmy rutynowo zamknąć cały oddział i podać dokładnej dezynfekcji. Mamy nadzieje, że zaczniemy przyjmować ponownie pacjentów od wtorku przyszłego tygodnia czyli od 5 maja. Czekamy też na wyniki testów personelu medycznego. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu testy wykonywać będziemy w naszym przygotowywanym laboratorium. – dodawał.

Dziś z Bolesławieckiego szpitala dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. – W SP ZOZ w Bolesławcu zmarła jedna osoba zarażona koronawirusem – informuje Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim.

Stan na stan na dzień: 30 kwietnia 2020 roku, godz. 15.00

 • 33 – liczba potwierdzonych przypadków COVID-19
 • 5 – liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19
 • 59 – liczba osób objętych kwarantanną
 • 305 – liczba osób objętych kwarantanną po powrocie z zagranicy
 • 2 – liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19
 • 1 – liczba wyleczonych

4 KOMENTARZE

 1. Nikt nie kontroluje sytuacji w marketach, nie ma limitu wejść, ludzie ocierają się wzajemnie, kompletne szaleństwo. Czy nikt nie może nad tym zapanować? Czy musi przyjść druga fala zachorowań, aby przyszło opamiętanie?

 2. Proste i logiczne. Po co łazicie po Lidlach i Biedronkach z pełnymi “wozami” niepotrzebnych produktów. Trochę umiaru i rozsądku w tych permamentnych wizytach marketowych a wtedy rozpaczona Alka “nie będzie ocierała sie wzjamnie i nie oszaleje”. Kto może nad tym zapanować -to Wy bezrozumni zakupoholicze, którzy w tym obłedzie zakupowym zachowujecie sią jak jakiś nałogowy alkoholik czy też jak pies spuszczony z łańcucha. Jeśli się nie ograniczycie sami to owszem przyjdzie druga faza tego nałogu ale do leczenia psychiatrycznego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here