Koronawirus: Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

8
2791

Coraz głośniej mówi się o konieczności ponownego wprowadzenia obostrzeń. Burmistrz Lwówka Śląskiego już wprowadziła ograniczenia w bezpośrednim załatwianiu spraw w urzędzie.

 

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w powiecie? Ile osób jest zakażonych koronawirusem?

 

Według danych przekazanych w czwartkowy poranek 16 lipca przez Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie jest dobra.

 

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 od początku epidemii nadal wynosi – 45. Tu od miesiąca nic się na szczęście nie zmienia. 42 osoby spośród zakażonych wyzdrowiały. Trzy osoby zmarły. Na dzień dzisiejszy nie ma na terenie naszego powiatu nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nie ma też osób objętych kwarantanną, objętych izolacją, czy hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19

Sytuacja epidemiologiczna w kraju

W kraju sytuacja cały czas jest jednak poważna i mimo uspokajania ze strony premiera nie wygląda ona dobrze. Jak dziś przed południem poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 333 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (89), małopolskiego (60), łódzkiego (38), mazowieckiego (37), podkarpackiego (36), dolnośląskiego (26), wielkopolskiego (20), kujawsko-pomorskiego (6), lubelskiego (4), lubuskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3) i zachodniopomorskiego (3).

 

Ministerstwo informuje także o nowych przypadkach zgonów: Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-K Racibórz, 76-M Tychy, 71-M Chorzów, 71-M, 91-M, 83-M, 84-M, 81-K Radom, 70-M, 63-K Starachowice, 80-M Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Według danych WHO aktualna liczba chorych w Polsce wynosi na dzień dzisiejszy obecnie 8521 osób.

Od początku epidemii w kraju zakażonych koronawirusem zostało już 39.054 a 1.605 osób zmarło.

Burmistrz wprowadza ograniczenia w bezpośrednim załatwianiu spraw w urzędzie

8 KOMENTARZE

  1. Zachłysnąłeś się wolnością, miej także nieco rozsądku – tego pozawyborczego. Jedziesz gościu na weselicho, do 150 osób (max), a stamtąd w swoje miejsca zamieszkania 151 wywozi w Polskę nowe ogniska choróbska. Przemyśl to – nie kosztuje to nic!

    • Tubylec ciemniaku jak po Bolesławcu biegałeś za Dudą bez maseczki razem z resztą tumanów i było was kilkakrotnie więcej niż 150 osób to na pewno nie roznosiliście wirusa wtedy bo Matka Boska czuwała nad wami… Tragedia…. włącz myślenie tępaku

    • Tubylec ciemniaku jak po Bolesławcu biegałeś za Dudą bez maseczki razem z resztą tumanów i się pisiorami z radości dotykaliście a było was kilkakrotnie więcej niż 150 osób to na pewno nie roznosiliście wirusa wtedy bo Matka Boska czuwała nad wami… Tragedia…. włącz myślenie tępaku to nic nie kosztuje…

  2. Do Tubylec:
    Pracujesz? Chodzisz do sklepu po chleb? Tankujesz paliwo? Byłeś na wyborach? Na mszy niedzielnej uczestniczysz? To masz takie same szanse na zakażenie się koronawirusem. Komuś chyba medialną propaganda antyweselna się udziela. Ile wesel od 06.06 się odbyło? A na ile doszło do zakażenia??? Nie wiesz prawda? Więc nie siej paniki, bo jest to tylko ułamek procenta. Masz świadomość że media w kółko powtarzają sytuację na 3 weselac? Nie wiesz, bo usłyszałes coś chwytliwego i to wystarczy. Niedługo ruszają imprezy masowe i koncerty, ciekawe co wtedy napiszesz. Koniec świata? 🙂 wirus był i będzie, żyć trzeba. Owszem, odpowiedzialnie, ale czy to oznacza że mamy się zamknąć w domu? Śmiech przez łzy.

  3. Fatalna ta Pani burmistrz, nie potrafi zarządzać miastem ludzie chodzą na urlopy i nie ma komu przekładać papierków, zadłuża na potęgę. miasto to trup w pakowany do ładnej trumny

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here