Udaremnili próbę przemytu papierosów

1
531

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Zollfahndungsamt Dresden (ZOLL) zabezpieczyli 16,5 tys. paczek nielegalnych papierosów. To efekt wspólnej kontroli polskich i niemieckich służb na autostradzie A4 w okolicach Jędrzychowic. Wartość zatrzymanych wyrobów akcyzowych to ponad 386 tys. zł.

 

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami Zollfahndungsamt Dresden Dienstsitz Görlitz kontrolowali odcinek autostrady A4 w okolicach Jędrzychowic.

W trakcie wspólnej polsko-niemieckiej kontroli funkcjonariusze z KAS i ZOLL zatrzymali jadący z Polski do Niemiec samochód osobowy. Auto mające polskie numery rejestracyjne zostało skierowane na parking w pobliżu przejścia granicznego Ludwigsdorf /Jędrzychowice (po stronie niemieckiej). W bagażniku funkcjonariusze ujawnili 16,5 tys. paczek nielegalnych papierosów bez polskich i niemieckich znaków akcyzy.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży w Polsce, budżet państwa straciłby ponad 309 tys. zł z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

1 KOMENTARZ

  1. Papierosy już wjechały do Polski,więc spokojnie można byłoby je sprzedać. Ale one miały pojechać do Niemiec bo tam jest wyższa cena. Więc to Niemcy mają sukces a nasi się tylko przypięli

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here