Koronawirus: Nowe zakażenia w powiecie

9
2338

Jak na razie nie widać efektu “zaciągniętego hamulca” i spadku liczby zakażeń. Dziś kolejny dzień z bardzo dużą liczną nowych potwierdzonych przypadków zakażeń COVID.

 

„Mamy 25 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3453), dolnośląskiego (2794), wielkopolskiego (2742), mazowieckiego (2419), małopolskiego (2202), łódzkiego (1487), lubelskiego (1563), pomorskiego (1328), świętokrzyskiego (1177), podkarpackiego (1162), zachodniopomorskiego (1045), warmińsko-mazurskiego (990), kujawsko-pomorskiego (955), opolskiego (799), lubuskiego (760), podlaskiego (695).” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o zgonach, których łącznie ostatniej doby odnotowano ponad pięćset:

„Z powodu COVID-19 zmarło 119 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 429 osób.”

Od marca w kraju zakażonych koronawirusem zostało 691.118 osób a zmarło: 10.045.

 

Nowe zakażenia na Dolnym Śląsku, w tym także w powiecie lwóweckim potwierdza Wojewoda:

„Mamy 2794 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.”

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 47 691.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 39 838,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2211,
 • liczba osób hospitalizowanych: 1684,
 • liczba osób wyleczonych z COVID-19: 18 543.

W szpitalu w Bolesławcu jest 68 potwierdzonych przypadków zakażeń, 4 osoby na obserwacji, 7 na oddziale intensywnej terapii, w tym pod respiratorem 23 osoby. Ostatniej doby w bolesławieckim szpitalu zmarła 81- letnia kobieta.

Wprawdzie szef rządu mówi, że dane o epidemii to dobro publiczne pomagające chronić zdrowie i życie obywateli:
Podstawowym celem rządu w dobie pandemii jest dokładanie wszelkich starań, aby w sposób najbardziej kompletny i rzetelny informować obywateli. Przypominamy, że jedynym wiarygodnym źródłem danych dotyczących rozwoju epidemii są przede wszystkim Ministerstwo Zdrowia i Państwowa Inspekcja Sanitarna. Na poziomie lokalnym przekazują je też wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne” – mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Jednak Sanepid w Lwówku Śląskim nie przekazuje do publicznej wiadomości takich danych a na ich stronie internetowej nadal ostatnią informacją jest ta o upałach.

9 KOMENTARZE

 1. Dzisiaj po 9 dniach dostałem w końcu wynik! Przecież to parodia! Te wszystkie dane są więc zafałszowane, bo mówią ilu chorych było 9 dni temu, a nie wczoraj! Po tylu dniach dowalą teraz jeszcze znowu kwarantannę i tak to człowiek przez 4 tygodnie (gdzie powiedzmy 2 tygodnie tylko byłem chory) siedzi w domu bez sensu.

 2. To nie jest ściema. Mam dwa wyniki pozytywne. Jedno skierowanie od lekarza rodzinnego. Wynik pozytywny. Myślałam że zrobię prywatnie będzie ujemny. Ale nie okazał się również pozytywny. Uwajcie na siebie.

 3. Raczej każdy z nas chciał by wiedzieć ile jest w naszym Lwówku zakażeń. Przecież to ważna informacja choćby dla osób starszych, mam się bać, czy nie>>> Jak widzę to chyba nie, bo nasz Sanepid nie podaje informacji, a wiec nie ma się czego bać??? Tak to rozumiem.

 4. Corona jest i była ale nie zabija tak jak podają media! Testy kłamią ludzie z katarem lecą na test płacą 400zł ! W mediach kłamią aktorzy np. Kret na FB był strasznie chory po fali krytyki post wycofał. ŚCIEMA na całego aby skłócić naród. Idziesz bez maseczki paczą jak na trędowatego! Za pół roku ci co noszą będą mieli próchnicę i problemy z płucami!

 5. Jak nie myjesz zębów to będziesz miał próchnicę.
  Jak nosisz maseczkę, możesz komuś życie oszczędzić. A może ktoś mądry i noszący maseczkę oszczędzi życie Twojej babci? Pomyśl o innych nie tylko o sobie, a i myj zęby

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here