Koronawirus: Kolejne przypadki zakażenia w powiecie AKTUALIZACJA

11
3984

Z wieczornych informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1520 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

 

Stan na 29.04.2020 r. godz. 17:30.

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4799,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1395,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 337.

 

Z najnowszych informacji przekazanych dziś rano przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 35 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 76. Izolacji poddanych jest 25 osób a 5 są hospitalizowane.

Nieznacznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną po przekroczeniu granicy i wynosi 304 osoby.

Dziś ponownie odnotowujemy wzrost zachorowań. Licząc od początku epidemii pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymało już 33 mieszkańców powiatu lwóweckiego. Nowe potwierdzone przypadki, to jeden w gminie Lwówek Śląski i dwa w gminie Wleń.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

 • jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała),
 • trzy na terenie gminy Mirsk,
 • pięć na terenie gminy Lubomierz,
 • dziesięć na terenie gminy Wleń,
 • czternaście przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

 

AKTUALIZACJA

Przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 12.781. Zmarło 628 osób.

Dzisiejszy dzień nie przynosi optymistycznych wiadomości dla naszego powiatu. Kolejna z zarażonych osób niestety zmarła. O zgonie pacjenta mówiło się już wczoraj, niemniej dopiero dziś informacja została oficjalnie potwierdzona. – Był to mieszkaniec Gminy Mirsk. – informują władze Powiatu Lwóweckiego.

11 KOMENTARZE

 1. Ewidentnie coś szwankuje we Lwówku i Wleniu . Czy władze Lwówka i Wlenia wypełniają swoje obowiązki należycie ?
  Inne gminy powiatu dają radę , więc chyba można .

 2. Bądźcie uczciwi też dla Państwa większość z was prowadzicie działalność fryzjerzy, warsztaty,komisy itp. w czasie epidemi funkcjonujecie (zarabiacie) taka prawda, wnioski składacie o pieniądze że nie macie dochodów .

  • Naucz się polskiego moralizatorze/rko nie “dla Państwa” tylko: wobec Państwa. Nie krytykuj innych skoro nie umiesz mówić i pisać poprawnie w swoim ojczystym języku.

   • Tak jestem analfabatą” lepiej” widzę co wyrabiacie ,oszukujecie swój rząd, a Pani broni oszustów nie krytykuje tylko prawdę piszę ,teraz może się Pani pośmiać .Od razu widać że opozycja.

 3. Dlaczego nie robi się badań osobom które mogły by wyzdrowieć. PSSE w Lubaniu robi to systematycznie i połowa chorych już wyzdrowiała. Natomiast Inspektor sanitarny w Lwowku Śląskim nie wysyła na takie badanie z naszego terenu.

 4. Ludzie się spotykają, ostatnia sobota i niedziela ciepło na dworze, więc ognisko, gril – czemu nie? Spotkania towarzyskie w pełni i to nie rodzinne, tylko pełno znajomych. Nikt nie kontroluje, zero patroli policji czy straży miejskiej. Każdy poczuł luz, rząd luzuje to ludzie też. Nie wygląda to optymistycznie, liczby będą rosły

 5. Dzień dobry.
  To co czytam w tych komentarzach to skłania mnie mnie do takich rozmyśleń.
  Czy jeśli ktoś jest chory na koronowirusa to musi już testament spisywać?
  Kto zabronił składania wniosków o dotacje, przecież podpisują je osoby decyzyjne i analizujące. Oszustwo?
  Oszustwem jest to, że bez uchwały produkuje się karty wyborcze. Rząd?
  Jaki rząd? Gdzie? Proszę pokazać jak dba o Polaków i polskie firmy. No proszę!
  Pisać każdy może, tylko proszę z sensem.

 6. Skąd wiadomo że Pan z gminy Mirsk jest ofiarą koronawirusa z tego co mi wiadomo jest ofiarą bardziej złośliwej choroby jaką jest nowotwór. Czy teraz każdy kto umrze będzie ofiarą koronawirusa ? Wyrazy współczucia dla rodziny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here