Przyjechał autem. Chciał sprawdzić stan trzeźwości

4
3422

W niedzielne południe 43- latek z powiatu lwóweckiego nie będąc pewnym czy już wytrzeźwiał chciał sprawdzić swój stan trzeźwości korzystając z alkomatu znajdującego się w komendzie policji w Lwówku Śląskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że do komendy przyjechał samochodem…

 

W świąteczną niedzielę około południa pod Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim podjechał i zaparkował kierowca VW Passata. Mężczyzna chciał skorzystać z znajdującego się przy okienku Oficera Dyżurnego samoobsługowego alkomatu. Badanie wykazało, iż 43- latek nadal jest nietrzeźwy. W związku, że pod Komendę przyjechał samochodem dalsze czynności z mężczyzną wykonali funkcjonariusze Ruchu Drogowego. Po ponownym przebadaniu mężczyzny wynik wskazywał 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Komendę opuścił bez prawa jazdy, za to będzie prowadzona wobec niego sprawa prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypadek ten należy traktować jako przestrogę: jeżeli nie masz pewności czy jesteś trzeźwy przyjdź do Komendy pieszo lub poproś kogoś o podwiezienie.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here