Sprawdź, które szlaki turystyczne są zamknięte

0
394

W Karkonoskim Parku Narodowym obowiązuje 1 stopień zagrożenia lawinowego, w związku z czym szlaki narażone na schodzenie lawin lub niebezpiecznie zawiewane i zagrażające upadkami ludzi z dużych wysokości zostały, po konsultacjach z Grupą Karkonoską GOPR, zamknięte dla ruchu.

 

Na szlakach jest tłoczno, obok pieszych pojawili się narciarze i ludzie na saneczkach. Przypominamy, że w KPN piesi mają pierwszeństwo na szlakach udostępnionych również do narciarstwa. Przestrzegamy też przed zjeżdżaniem na saneczkach szlakami. Jest to niebezpieczne także dla wędrujących.

Dołączamy wypowiedzi naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomira Czubaka oraz Moniki Ruszteckiej, szefowej działu udostępniania KPN i zdjęcia z zamykania szlaku żółtego ze Śnieżnych Kotłów w stronę schroniska Pod Łabskim Szczytem.

Zamknięte szlaki:

– szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki (od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego).
– szlak niebieski Droga Jubileuszowa od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Śnieżkę (Zakosy) do rozwidlenia ze szlakiem czerwonym przy zejściu ze Śnieżki;
– szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu, od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia;
– szlak żółty przez Biały Jar, od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze szlakiem czarnym (Śląską Drogą);
– szlak czerwony na odcinku trawersującym stok Wielkiego Szyszaka, UWAGA, wędrujemy obejściem zimowym, które biegnie po stronie czeskiej południowym stokiem Wielkiego Szyszaka;
– szlak żółty od Mokrego Rozdroża do Śnieżnych Kotłów;
– szlak zielony przez Śnieżne Kotły od Mokrego Rozdroża do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.
Zamknięty pozostaje nadal Wąwóz Kamieńczyka.

Szczegóły są na kpnmab.pl/ostrzezenia

-/Zespół KPN/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here