#Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim

0
2311

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia informowało, iż w kraju zarażonych koronawirusem jest 547 osób. Wieczorem w kolejnym komunikacie podano, iż potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2 jest już 627.

Wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 79 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z godz. 18:31 22.03.2020 r:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -3017 ,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 3039,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 100 .

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia na portalu społecznościowym poinformowało, iż w kraju w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na terenie powiatu lwóweckiego nadal sytuację możemy określać jako dobrą Z danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną i na dzień dzisiejszy jest ich 17. Natomiast do 76 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym.
Osoby z naszego powiatu, które w ubiegłym tygodniu trafiły do szpitala z podejrzeniem koronawirusa uzyskały wyniki negatywne i już opuściły placówkę. Na chwilę obecną z terenu powiatu lwóweckiego hospitalizowana jest jedna osoba, która do szpitala w Bolesławcu trafiła w weekend i oczekuje na wynik testu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here