#Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

12
1951

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 786 tysięcy. Liczba zmarłych osiągnęła blisko 38 tys. Dobra wiadomość jest taka, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi już ponad 165 tysiące wynika z aktualnych danych serwisu worldometers.info.

Wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski przekazał informację o sytuacji na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie są 243 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19, w tym 4 osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z 30.03.2020 godz. 18:37

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4594 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2652,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 265.

Tak wygląda mapa województwa dolnośląskiego z podaną liczbą osób zakażonych w każdym z powiatów.

Znakomitą wiadomością w obecnej sytuacji jest ta, o kolejnej pacjentce, która wyzdrowiała. Na terenie województwa dolnośląskiego wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 jest kobieta, której kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Oznacza to, że pacjentka jest zdrowa. Jest to osoba starsza, w wieku z grupy ryzyka. Była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu przy ulicy Koszarowej.

 

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 2132. 31 osób zmarło.

Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest dobra wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim. Mamy 12 osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) 37 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W hospitalizacji z podejrzeniem koronawirusa nadal mamy jedną osobę, która oczekuje na wynik testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chorą jest kobieta, która jest w stanie dobrym i przebywa w domowej izolacji.

12 KOMENTARZE

  1. Mam pytanie do redakcji czy to prawda,że została zamknięta w Lwówku Śląskim przychodnia MEDVITA a lekarze będący wczoraj w pracy i pielęgniarki są w kwarantannie?Czy to powtarzana plotka przez ludzi czy prawda?

  2. Komu tu wierzyć i jak nie wierzyć,że rządzący nami pan Terlecki z Kaczyńskim nie robią nam cenzury?Tu w artykule podawane jest przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim,że w powiecie Lwówek Śląski jest na kwarantannie na dzień dzisiejszy 12 osób.W artykule o jeden wyżej burmistrz Gryfowa pan Poniżnik podaje,że tylko w gminie Gryfów Śląski jest na kwarantannie 63 osoby.Komu wierzyć?Nóż w kieszeni się otwiera jak człowiek patrzy na tę figurę z wosku obok Kaczyńskiego co w Krakowie przez przypadek dwóch czy trzech głosów wszedł do sejmu a teraz straszy włodarzy miast.

    • Tych danych z sanepidu to nawet orientacyjnie nie można traktować. Wiele osób przechodzi covid na kwarantannie z łagodnymi objawami, a o test nie można się doprosić. Ale ważne, że Adrian Duda na bombelki dał

  3. tekla, bo burmistrz Gryfowa nie dzielił, typów kwarantanny na kwarantanną RZĄDOWĄ a kwarantanną SANEPIDU. W związku z przekroczeniem granic na kwarantannie rządowej jest znacznie więcej ludzi i nic im przeważnie nie dolega, zostali skierowani z automatu. Kwarantanna sanepidu nakładania jest na ludzi mających podejrzenie choroby z powodu grypowych objawów albo kontakt z chorymi na wirus.

  4. A ja mam pytanie do Burmistrz,
    Czy w związku z tak częstym myciem rąk, przynajmniej takie są zalecenia, nie powinna ulec zmniejszeniu opłata za wodę ? Bo zamiast na jedzenie , to pół wypłaty, jeśli takową dostaniemy, przeznaczymy na opłatę za wodę .pozdrawiam wszystkich dbających o higienę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here