Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Lubomierzu

3
782

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Lubomierzu ze względów bezpieczeństwa podzielone zostało na dwie tury. Krótki apel zorganizowano przed budynkom szkoły.

 

O godzinie 9.00 klasy starsze wszystkich typów szkół spotykały się na apelu na placu przed szkołą. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego, po okolicznościowym krótkim przemówieniu Pani Dyrektor, najlepszym kadetom zostały wręczone awanse na kolejne stopnie służbowe.

Następnie chorąży sztabowy Straży Granicznej Maciej Firek, w uznaniu wieloletniego zaangażowania w szkolenie patriotyczno-obronne oraz promowaniu chlubnych tradycji polskich formacji specjalnych wśród młodzieży klas o profilu wojskowo-granicznym został uhonorowany złotą odznaką „Commando”, którą wręczył mu Komendant Formacji Ratowniczych Rzeczpospolitej Polskiej Pana st. sierż. Jan Kusek.

O godzinie 10.00 uczniowie klas pierwszych wszystkich typów szkół spotkali się w auli szkolnej, gdzie nastąpił prezentacja wychowawców, z którymi pierwszoklasiści udali się na godzinę wychowawczą.

 

-/ ZS Lubomierz / red/-


Życzenia z okazji nowego roku szkolnego

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here