Koronawirus: Ile jest zachorowań w powiecie lwóweckim?

0
3545

Dziś mamy dobre i złe wiadomości dla mieszkańców powiatu lwóweckiego. Dobre wiążą się z rosnąca liczbą wyzdrowień, a złe z rosnąca liczba zakażonych.

 

W piątkowy wieczór Wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego było 1580 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 01.05 godz. 16:30)

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4349,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1330,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 298.

Dziś po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, iż na terenie kraju liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii wynosi 13.375. Wśród nowych zakażonych jest 40 osób z województwa dolnośląskiego. Niestety, na terenie kraju zmarło już 664 osób, wśród których jest także 64- letni mężczyzna, który zmarł w ciągu ostatniej doby w bolesławieckim szpitalu. Dobrą wiadomością płynącą z kraju, jest ta, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi już 3.762.

SP ZOZ w Bolesławcu przebywa obecnie 35 pacjentów, 2 osoby na Oddziale Intensywnej Terapii oraz 10 osób w izolatorium – informuje Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Z najnowszych informacji przekazanych w sobotę 2 maja przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 35 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 61. Izolacji poddanych jest 24 osób a 5 są hospitalizowane. Od początku epidemii zmarło dwóch mieszkańców powiatu lwóweckiego zakażonych COVID-19 – jeden z gminy Lwówek Śląski i jeden z gminy Mirsk.

Dziś ponownie odnotowujemy wzrost zachorowań. Licząc od początku epidemii pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymało już 35 mieszkańców powiatu lwóweckiego. Dwa nowe potwierdzone to mieszkańcy gminy Lwówek Śląski.

Znakomitą wiadomością jest ta o nowych osobach, które wygrały walkę z koronawirusem. Do tej pory informowaliśmy o jednej pacjentce, kobiecie, która jako pierwsza zakaziła się COVID-19. Ona wyzdrowiała już kilkanaście dni temu. Dziś PSSE w Lwówku Śląskim informuje o kolejnych trzech „ozdrowieńcach”. Są to dwie osoby z terenu gminy Mirsk i jedna z terenu gminy Lubomierz.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała);
  • trzy na terenie gminy Mirsk, w tym jeden śmiertelny i dwa wyzdrowienia;
  • pięć na terenie gminy Lubomierz, w tym jedno wyzdrowienie;
  • dziesięć na terenie gminy Wleń,
  • szesnaście przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here