Koronawirus: Aktualne dane

3
3343

Wczoraj mieliśmy 260 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia. Informację w poniedziałek wieczorem podało Ministerstwo Zdrowia. Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem, wśród których jest również 97 kobieta z Jeleniej Góry. W sumie w kraju liczba zakażonych koronawirusem: 6934. Łącznie zmarło 245 osób.
Według danych portalu worldometers.info w kraju wyzdrowiało już 487

Tak wczoraj wieczorem wyglądała mapa sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych województwach.

źródło danych Ministerstwo Zdrowia

Wojewoda Dolnośląski w poniedziałkowy wieczór przekazał informację, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 709 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 13.04 godz. 17:00)

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5192,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –1275,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 265.

Dziś kilka minut po godzinie 10. rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż mamy kolejne 117 przypadków zakażeń. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7049. 251 osób zmarło. Wśród zakażonych są kolejne 4 osoby z województwa dolnośląskiego. Niestety zmarł 60- letni mężczyzna ze szpitala w bolesławcu.

 

Według informacji przekazanych przez dziś przez wicemarszałka województwa w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu przebywa 1 pacjent dodatni. Natomiast w SP ZOZ w Bolesławcu jest ponad 60 pacjentów, 20 osób z wynikiem pozytywnym, 3 osób na OIT, 2 osoby wyzdrowiały, niestety dwa zgony

 

Z najnowszych informacji przekazanych dziś rano przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 12, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 23 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Z terenu powiatu lwóweckiego 7 osób jest hospitalizowanych i oczekują one na wyniki testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem, są to osoby z terenu gmin: Mirsk – 2, Lubomierz – 1, Wleń – 1, Lwówek Śląski – 1, Gryfów Śląski – 1.

3 KOMENTARZE

 1. Oświadczam, że jestem w trakcie realizacji spraw niezbędnych do zaspokajania potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
  Jednocześnie na podstawie zasady ochrony życia prywatnego (art. 47 Konstytucji RP) odmawiam dalszych wyjaśnień dotyczących szczegółów sprawy, jaką realizuję.
  Jednocześnie przypominam, że Konstytucja RP gwarantuje obywatelowi wolność poruszania się (art. 52) i zezwala na jego ograniczenie wyłącznie w stanach nadzwyczajnych, zgodnie z artykułem 233. Taki stan na terytorium RP nie został wprowadzony.
  Oświadczam, że jeśli skierują Państwo wobec mnie wniosek o ukaranie złoże przeciwko uczestniczącym w interwencji doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 231 KK, tj przekroczenia uprawnień na szkodę interesu prywatnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3.
  Dodatkowo oświadczam, że jeżeli we wniosku o ukaranie do sądu lub inspektora sanitarnego nie znajdzie się informacja o tym, że oświadczyłem na wstępie, że w momencie zatrzymania byłem w trakcie realizacji spraw niezbędnych do zaspokojenia bieżących potrzeb życia codziennego, to dodatkowo złożę przeciwko przeprowadzającym interwencję doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 271 KK, tj wystawienia dokumentu, który poświadcza nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlegające karze pozbawienia wolności do lat 5.

  • trudno o większe bzdury. po pierwsze- aby ograniczyć poruszanie sie nie jest potrzebny stan wyjątkowy jeśli jest ogłoszona pandemia, wówczas ograniczenia są nakładane w oparciu o inne przepisy, dwa- każdy policjant ma prawo wylegitymować każdego ludzia chyba że ten ma immunitet ale też musi go pokazać wiec i tak zostanie sprawdzona jego tożsamość, trzy – policja ma prawo zatrzymać każdego na 24 godziny, zarzut można wywalić z rękawa i nikt tego nie podważy – wystarczy że maja podejrzenia że gość jest naćpany a jak im wyskoczy z takimi pismami i będzie podskakiwał to skończy w kajdankach. I na koniec- policja działa w celu zmniejszenia zagrożenia epidemicznego więc każde kozaczenie i cwaniakowanie może być podciagnięte pod paragraf o narażaniu innych na uszczerbek na zdrowiu. Idea że Konstytucja jest ostateczna jest idiotyzmem to tak jakby powiedzieć że zna się książkę po przeczytaniu dedykacji. Konstytucja to zbiór praw ogólnych które później w kolejnych aktach prawnych są precyzowane. Każdy policjant prychnął by śmiechem na takiego pajaca z takim pismem 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here