Nękał i groził byłej partnerce. Chciał podpalić jej mieszkanie

0
1577

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna próbował również podpalić budynek, w którym mieszkała rzucając w niego słoikiem z łatwopalnym płynem. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o uporczywe nękanie byłej partnerki, groźby karalne oraz próbę podpalenia budynku, w którym mieszkała.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od lipca br. nękał i groził swojej byłej partnerce. Za te przestępstwa prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze objął go dozorem policyjnym oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna jednak nie respektował orzeczonych środków prawnych i nadal nachodził kobietę, groził jej, a także uporczywie o różnych porach dnia i nocy nękał smsami.21 sierpnia br. mężczyzna próbował podpalić budynek, w którym mieszkała pokrzywdzona rzucając w niego łatwopalną cieczą.

Został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, a następnego dnia na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here