Konwencja PiS odbędzie się w Bogatyni już w sobotę, 24 czerwca

30
2786
zdjęcie poglądowe

22 czerwca Donald Tusk odwiedzi Jelenią Górę. 24 czerwca w stolicy Karkonoszy odbędzie się Parada Równości. W tym samym czasie PiS organizuje konwent i wiec w Bogatyni.

 

 

Trwająca kampania wyborcza przybiera nieoczekiwane zwroty akcji. Po zmianie szefa sztabu wyborczego PiS na Joachima Brudzińskiego przyszła zmiana miejsca gdzie w najbliższą sobotę 24 czerwca ma odbyć się konwent PiS. Jak informuje polityk, nie konwent a raczej wiec, odbędzie się w Bogatyni.

Kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości nie przebiega tak jak oczekiwaliby tego politycy Zjednoczonej Prawicy. Po tym, jak na jej starcie, 16 czerwca z funkcji szefa sztabu wyborczego zrezygnował Tomasz Poręba, jego miejsce zajął zaufany polityk PiS Joachim Brudziński. Jego pierwszymi decyzjami było skrócenie, planowanej na sobotę w Łodzi, konwencji PiS do jednego dnia, a później przeniesienie jej na Dolny Śląsk.

 

 

Prawo i Sprawiedliwość zawsze jest blisko ludzkich spraw i blisko problemów Polaków. Dlatego odpowiadając na zaproszenie mieszkańców Dolnego Śląska sztab postanowił o zmianie formuły i miejsca naszego sobotniego wydarzenia. – pisał na Twitterze 19 czerwca Joachim Brudziński.

Dzień później Polsat News dowiedział się, że spotkanie odbędzie się w okolicy kopalni węgla brunatnego w Turowie. Konwencja programowa PiS miała być wielkim wydarzeniem i odpowiedzią na sukces zwołanego przez Donalda Tuska Marszu Wolności 4 czerwca.

Dlaczego Turów? Na początku czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w Kopalni Węgla Brunatnego w Turowie. Zdaniem sądu działalność kopalni zagraża środowisku. Natychmiast do Turowa udali się wówczas najważniejsi politycy PiS zapowiadając, że obronią Turów.

 

 

Po oburzającym postanowieniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, razem z premierem Morawieckim byliśmy tam na miejscu i zapewnialiśmy pracowników, jak i całą Polskę, że obronimy Turów. Nie ugniemy się przed próbami likwidacji zakładu. – mówił dziś dla Radiowej Trójki Jacek Sasin.

Politolodzy i dziennikarze przewidują, że przeniesienie konwencji do Bogatyni w pobliżu Turowa oznacza podbicie w kampanii wyborczej eurosceptycznych nastrojów.

Niech sobie PO ze swoim liderem organizuje (spotkania) w bezpiecznych dla siebie miejscach, tam gdzie nigdy się nie skonfrontuje z realnymi problemami ludzi. Dlatego myśmy postanowili chociażby tę naszą najbliższą – nie tyle konwencję, bo raczej należałoby to określić mianem wiecu – zorganizować tam, gdzie jest realny problem. Gdzie ludzie oczekują pomocy od polityków, czyli w Bogatyni, tam gdzie jest kopalnia Turów. Ta, o której politycy PO mówili: „tak, trzeba zamknąć” pod dyktando jednego sędziego z TSUE, czyli jednego z urzędników Brukselskich- mówił wczoraj w rozmowie w TVP Info Joachim Brudziński.

 

 

Decyzja ta nie pozostała bez odpowiedzi ze strony Donalda Tuska:

Budowanie konfliktu społecznego to jest ich specjalność. Turów to przykład identyczny jak z migrantami. (…) To oni doprowadzili Turów na skraj katastrofy. Były możliwości rozmów z Czechami. Ja byłem wtedy w Radzie Europejskiej i pamiętam, jak Mateusz Morawiecki pięć razy okłamał ludzi w Polsce, że wszystko załatwione. – mówił lider PO podczas spotkania z wyborami we Wrocławiu.

Wiec PiS odbędzie się w sobotę, 24 czerwca w Bogatyni – szczegółowych informacji o dokładnym miejscu i godzinie wiecu sztab jeszcze nie udostępnił.

-/red/ eLuban.pl/-

30 KOMENTARZE

 1. Może w końcu przeproszą za doprowadzenie do zamieszania z kopalnią i elektrownią, przez swoje nieudolne a właściwie brak zarządzania doprowadzili prawie do zamknięcia. Brak inwestycji w ochronę środowiska, olewanie Czechów, którzy od grudnia 2016 monitowali problem ale co tam nikt pisowi nie będzie mówił co mają robić.

 2. Ciemnota, ciemnota i jeszcze rax ciemnota, niemcy i czesi za wszelka cena chca zamknac Turow po to, zeby Polacy pracowali na nich! Olali szparagi i truskawki wiec wzieli sie za nasz przemysl, zeby pozyskac tania sile robocza i jednoczesnie pozyskac rynki zbytu kupujmy ich prad!!! PiS o nas walczy.

   • To raczej Wy łykacie wszystko co stary krasnal i Pinokio mówią. Z Czechami mogli sprawę już dawno załatwić ale nie, to unia jest zła i trzeba wszystko zrobić żebyście tak myśleli

    • Unia jak zagra tak wy tańczycie, chłopie się zastanów niedługo powiedzą że mamy trawę jeść to ty będziesz jadł? zero sprzeciwu, tchórzostwo z twojej partii PO. A ja to w wojsku wiesz co? D..a.

 3. “Były możliwości rozmów z Czechami. Ja byłem wtedy w Radzie Europejskiej”…panie Tusk nie masz się czym chwalić, bo nic dla Polski dobrego nie zrobiłeś. Przez cały czas działa na szkodę Polski,judzi i oskarża innych ,że wywołują konflikty.Dorobkiewicz,klamca,hipokryta i manipulator Tusk juz pokazał swoje intencje i na co go stać.

  • Brawo Tusk!!! Ciekawe tylko będzie jak przyholują kulawego w garniturze w tym skwarze z Warszawy. Chyba będzie więcej ambulansów niż policji a ile wozów z klimatyzacją. Jedno jest pewne Tusk powinien teraz wzorem Szydłowej,która w 2015 roku na tle starych ruin do rozbiórki w Nowej Soli na spocie wyborczym krzyczała a raczej darła się ” Polska w ruinie”, powinien zrobić spot na tle kopalni Turów i powiedzieć to właśnie Turów za rządów PiS to Polska w ruinie w pigułce dosłownie. A tak na marginesie to ta mutacja solidarności 89,przybudówka PiS a raczej bojówka PiS też tam będzie trąbić? Ciekawe jak Polska wyglądałaby w czasie naszej ukochanej Solidarności 89 gdyby w jej władzach było to tłuste bydło z Bogatyni co wczoraj zagłuszali miasto Jelenia Góra od zawsze opozycyjne do PiS?

 4. Dobrze powiedziane, mogli to załatwić wcześniej a nie teraz pokazują jacy to oni dobrzy i się o ludzi i kopalnię martwią. Brak słów na ten rząd oszustów kłamców i pazerniaków

 5. Za te kary co musieliśmy zapłacić za Turów to mogli zrobić przy dzisiejszej technologii z tej kopalni najbardziej ekologiczną kopalnię w Europie ale nie, lepiej teraz wmawiać ludziom jacy oni są dobrzy i walczą o kopalnię a gdzie byli w 2016 roku czemu z Czechami nic nie załatwiali. Teraz to już po jabłkach.

 6. Prędzej czy później wszystkie kopalnie zlikwidują tak jak kombinaty rolne czyli pegeery i też krzyczeli nie będzie zboża mąki i co jest aż za dużo i mamy własny węgiel turów bełchatów i po ile jest prąd ruszcie mózgami robią wszystko żeby was nakręcić podburzyć tak robi was kochany jarek ze swoimi tłustymi kocurami a wy im wierzycie jak te barany .

 7. Osiem lat mieli na załatwienie sprawy. W tym czasie zamiast rozmawiać z Europą, to strzelali focha i machali szabelką. Nic oczywiście nie zrobili, a dzisiaj będą się kreować na obrońców górników. Nagrodzimy was za to nieróbstwo. Czekamy 24-go w Bogatyni.

 8. Pozwólcie, że przypomnę, a potem my wszyscy 24 przypomnijmy mu te słowa:
  Kaczyński o polskiej prowincji:
  Na prowincji, w niektórych rejonach Polski, króluje ogromnie degradujący model życia.
  Mówiąc żartem, często wychodka nie ma, ale video musi być. Wyróżniamy się w Europie liczbą magnetowidów.
  Ludzie pracują, jeżeli jeszcze jest praca, wracają do domu, piją wódkę i oglądają pornosy. Robią to też dzieci.

 9. Tusk to populista jak wiekszosc czy z PiS czy po. Kowalskiemu żyjącym w Polsce chodzi oto zeby byla praca. A nie jak za po bezrobocie bieda. Polacy zapi….li w szparagach.albo polki pocieraja szwabom dupy osrane.bo czeba utrzymac rodzine.Czas to zmienic zeby polak nibyl murzynem..kuntakinte.A tusk niech wraca do swoich do brukseli.sprzedawczyk!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here