Kolejny pirat stracił prawo jazdy.

0
651
Kontrola prędkości (lwówecki.info)

Wczoraj (tj. 26.04.br.) policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili wojewódzkie działania pod nazwą „Prędkość”. Działania odbywały się na terenie całego województwa dolnośląskiego, również na drogach powiatu lwóweckiego. Głównym celem akcji było zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

 

W tym dniu na drogi w województwie dolnośląskim wyjechały m.in. zespoły SPEED, które używały najnowszych pojazdów z wideorejestratorami. Na terenie powiatu lwóweckiego policja, używała ręcznych mierników prędkości. Takie cykliczne działania policji mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczają, ponosili konsekwencje swojego zachowania. W czasie działań wylegitymowano 23 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący pojazdem marki Ford poruszał się z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here