Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego

0
1509

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Wczoraj w Nielestnie (gm. Wleń) 42-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Po raz kolejny policjanci z powiatu lwóweckiego tego dowiedli, tym razem dzielnicowy lwóweckiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. W niedzielę w Nielestnie (gm. Wleń), gdy policjant wracał do domu, zauważył jak pojazd jeździł całą szerokością jezdni.

Bez zastanowienia o powyższym poinformował Oficera Dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, a sam zajechał drogę mężczyźnie, a następnie zabrał kluczyki od pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę. Na miejsce dotarł patrol Policji, który przebadał kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 42-latek miał w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

 

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here