Kolejny nocny pożar zabudowań

6
3638

Mimo błyskawicznej akcji i znacznych sił straży pożarnej spaleniu uległ budynek mieszkalny oraz przyległa do niego stodoła. Przyczyna pożaru?

 

Tuż po godzinie 2. nad ranem w środę 27 lipca do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku w Milęcicach koło Lubomierza. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa zastępy z OSP KSRG Lubomierz, zastęp OSP Milęcice i zastęp z OSP KSRG Mirsk.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Dach budynku i przyległa do niego stodoła stały w ogniu. Jak się okazało był to niezamieszkały od pewnego już czasu obiekt. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. Mimo sprawnej akcji spaleniu uległa cała stodoła oraz dach i strop budynku mieszkalnego.

To trzeci w ostatnim czasie pustostan, który uległ zapaleniu w Milęciach. Pytania o przyczyny pożaru wydają się tu być retoryczne.


6 KOMENTARZE

    • dokładnie, taniej było właścielowi pozbyć się problemu. Szkoda ,że przy okazji narażono na spalenie sąsiednie gospodarstwa. Za to powinien ponieść konsekwencje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here