Nowy policjant w KPP w Lwówku Śląskim

7
2056

,,Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (…)” – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania, wypowiedzieli dziś nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji.

 

 

 

Stan osobowy garnizonu powiększył się o 79 policjantów, w tym 28 kobiet, którzy to zostali przyjęci do służby, w ostatnich dniach ubiegłego roku.

Ślubowanie złożył także jeden funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Teraz wraz z innymi pojedzie on na kurs podstawowy do szkoły Policji i później wróci do jednostki w Lwówku Śląskim.

Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a w uroczystości oprócz kadry kierowniczej i nowych funkcjonariuszy, brali udział także muzycy z policyjnej Orkiestry z KWP we Wrocławiu.

 

 

Łącznie w 2022 roku stan osobowy naszego garnizonu powiększył się o 384 funkcjonariuszy.

Wszystkim nowoprzyjętym policjantom gratulujemy podjęcia tej życiowej decyzji, którą wyraźnie wyrazili akces niesienia pomocy innym oraz życzymy powodzenia w następnych latach tej niełatwej, ale niezwykle satysfakcjonującej służby. Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane 27 lutego 2023 roku, więc serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do zapoznania się z warunkami służby w Policji.

-/Policja Dolnośląska / red/-

7 KOMENTARZE

  1. Proponuję patrole codziennie rano około godziny 7:00 rano, na ulicy Polnej w Gryfowie, ponieważ panują tu egipskie ciemności. Latarnie gaszone są o 7:45…a ludzie chodzą do pracy, szkoły.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here