Kolejny mistrz parkowania

11
1931

Mieszkańców Lwówka Śląskiego nieustannie irytują kierowcy, którzy czują się w tym mieście bezkarni i notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

 

Parkowanie na płycie rynku, na pasach, na chodnikach blokując przejście czy na skrzyżowaniu. Takie sytuacje w stolicy powiatu lwóweckiego są nagminne. Jednak wzmożonych działań służb w tym temacie jakoś nie dostrzegamy.

Wprawdzie zgodnie z zapisami na urzędowej stronie do zadań Straży Miejskiej należy w szczególności: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych; czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym; ujawnianie wykroczeń – prowadzenie czynności wyjaśniających, stosowanie postępowania mandatowego oraz kierowanie wniosków o ukaranie do Sądu w trybie i zakresie określonym w kodeksie postepowania w sprawach o wykroczenia, czy obsługa monitoringu miejskiego. Ale w naszym odczuciu o efektach tych działań raczej nie bez powodu nie słychać. Warto tu przypomnieć tylko, iż w pierwszym półroczu 2022 roku, w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca lwóweccy strażnicy wystawiali łącznie 6 mandatów za mówiąc w skrócie złe parkowanie.

 

Kolejny przykład widoczny na otrzymanych od czytelników zdjęciach jest z dnia wczorajszego. Tuż przy szpitalu, na pustym odcinku drogi kierowca busa na bolesławieckich numerach rejestracyjnych zostawił swój pojazd na skraju przejścia dla pieszych, niemal na środku skrzyżowania ulic Kościelnej i Słowackiego.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

11 KOMENTARZE

  1. Zróbcie tak aby ludziom było łatwiej parkować.
    Byłem tydzień temu we Lwówku i się miejsca musiałem naszukać.
    Lwówek aspiruje do miasta turystycznego a nie ma gdzie auta zostawić i to po sezonie.

    • Dla turystów zawsze są wolne parkingi pod Polo Market i innymi dyskontami, tylko trzeba chcieć Adrianku. Inna sprawa że ludzie chcą mieć parking pod nosem gdzie pracują, kupują albo mieszkają. Wtedy 100 metrów to dramat życiowy haha

  2. Ja tam bym się akurat miejsc obok szpitala nie czepiał. Może ktoś się śpieszył do jednego z pacjętów bo poważna sprawa życia i śmierci. A w takiej sytułacji raczej lepiej zdążyć niż się spużnic bo się parkowało.

  3. Kierowcy z DLW…są już wszędzie znani jako patologia drogowa i to trwa od wieków , wyprzedzanie na zakręcie w Żerkowicach , wyprzedzanie gdzie popadnie , wsiowy tuning tych gratów a także totalna nieznajomość przepisów , strzałka do lewoskrętu – pojechała prosto , na sąsiednim pasie zapaliło się zielone – pojechał . Masakra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here