…z działań Straży Miejskiej. Parkowanie w Lwówku Śląskim

12
2697

Burmistrz Lwówka Śląskiego przyznaje, iż strażnicy miejscy w pierwszym półroczu tego roku wystawiali mandaty za złe parkowanie w mieście i podaje ich liczbę oraz wpływy do budżetu.

 

Spacerując ulicami Lwówka Śląskiego, w szczególności w centrum miasta aż trudno nie zauważyć samochodów zaparkowanych niezgodnie z przepisami prawo o ruchu drogowym, które często w sposób ewidentny utrudniają życie innym uczestnikom ruchu. Dzięki Państwu niejednokrotnie informowaliśmy, pokazywaliśmy na stronach Lwówecki.info takie przykłady samochodów, które zastawiły chodnik, np. na ulicy Kościelnej, które zaparkowane zostały na przejściach dla pieszych, np. przy szpitalu czy pod ratuszem, w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

W komentarzach pod tymi publikacjami często pisaliście, pytaliście, „co robi straż miejska”? pod koniec lipca zwróciliśmy się do burmistrz Lwówka Śląskiego z pytaniami, o to, ile mandatów za niewłaściwe parkowanie na terenie gminy w pierwszym półroczu 2022 roku wystawiła lwówecka Straż Miejska i jakie to kwoty z tego tytułu wpłynęły do budżetu gminy?

Przypomnieć tu należy, iż do zadań Straży Miejskiej zgodnie z zapisami na stronie urzędu należy m.in. czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, ujawnianie wykroczeń – prowadzenie czynności wyjaśniających, stosowanie postępowania mandatowego oraz kierowanie wniosków o ukaranie do Sądu w trybie i zakresie określonym w kodeksie postepowania w sprawach o wykroczenia, czy obsługa monitoringu miejskiego.

Wskazać także warto, iż 346.751,00 złotych to kwota, jaką w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski na 2022 roku zapisano po stronie wydatków na Straż Miejską. Natomiast po stronie dochodów zaplanowano 15.200,00 złotych.

Na nasze pytania wyczerpującej odpowiedzi udzielił nam z upoważnienia burmistrz Szczęsnej jej zastępca L. Krokosz, którzy wskazał, iż w Straży Miejskiej w Lwówku Śląskim pracują trzy osoby. Potwierdził także, iż w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku strażnicy wystawiali mandaty za mówić w skrócie złe parkowanie.

Na nasze pytanie; ile sztuk takich mandatów w tym okresie wystawiła Straż Miejska w Lwówku Śląskim wyczerpująca odpowiedź to 6 szt. Natomiast odpowiedź na pytanie; jakie wpływy do budżetu Gminy przyniosły wystawione w tym okresie mandaty za niewłaściwe parkowanie to 600 zł.

Tak, więc trzech pracowników Straży Miejskiej w pierwszych sześciu miejscach roku wystawiło sześć mandatów. Dużo, czy mało? Oceńcie sami.

L. Krokosz niepytany usprawiedliwia wyniki działań straży miejskiej wskazując, iż od 1 stycznia do 31 marca br. realizowali działania związane z przestrzeganiem obostrzeń covidowych.

12 KOMENTARZE

 1. Dobry bit i lecimy…

  Dajcie im spokój, dajcie im spokój
  strażnicy złapali jeża i żmiję w tym roku
  Sześć mandatów to nie byle co
  Strażnik to bohater, nie żadne zło

 2. A jak zaczną wystawiać , to zaczniecie płakać że strażnicy zamiast pracować to tylko polują i się czają za krzakiem , na źle chwilowe zaparkowanie…..
  …błędne koło…

 3. Mam nadzieję, że walą mandaty głupim turystom co wpadną do Lwówka SL. Możliwe, że mają tak ich za dużo? Przecież można zrobić biznes na kształt “czerwonej oberży”. Może cały mój post jest krzywdzący dla władz Lwówka, ale duża liczba mandatów za złe parkowanie nie świadczy o złej woli kierowców, a raczej o braku miejsc parkingowych.

 4. Bo są ludźmi! Ja jako mieszkaniec nie narzekam na prace obydwu panów zawsze służyli życzliwością i pomocą! Pani strażniczki nie znam ale ludzie dobrze o niej mówią tez . Lepiej posłuchajcie, zresztą widać prace pani z Mojesza i tego jej rycerza który naprawdę w oczach stracił Bo miałem go za inteligentnego faceta..

 5. Czyli jest kolejne 600zł wydojone z kieszeni ludzi i można przenaczyć na bankiecik dla urzędasów. Gdyby była wystarczająca ilość miejsc parkingowych ta kasa przeszłaby im koło nosa. Za co by się bawili?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here