Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę

6
1187
kontrola prędkości fot. Policja

W miniony weekend na drogach powiatu lwóweckiego trzech kolejnych kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy za nadmierną prędkość.

W tym szczególnym czasie wszyscy musimy dostosować się do nowych przepisów wynikających z konieczności dbania o zdrowie i życie swoje oraz innych. Niestety niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zapomnieli, że oprócz przestrzegania uregulowań prawnych związanych z walką z wirusem nadal mają obowiązek przestrzegania zasad, których łamanie często doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Znacznie mniejszy ruch na drogach sprawia, że niektórzy kierowcy lekceważą obowiązujące przepisy i je łamią.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przypominają, że pomimo istniejącego zagrożenia epidemią koronawirusa nadal dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego.

W weekend lwóweccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W godzinach popołudniowych w niedzielę w miejscowości Pasiecznik trzech mężczyzn z Jeleniej Góry straciło prawo jazdy. Pierwszy ok godziny 17, 34- letni kierujący pojazdem Audi pędził z prędkością 130 km/h, to o 80 km/h za dużo. Kolejny to 29- letni mężczyzna, który poruszał się z prędkością 108 km/h pojazdem marki VW. Niespełna dwie godziny później funkcjonariusze zatrzymali 57- letniego kierującego pojazdem Audi, który jechał z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

-/st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski /-

6 KOMENTARZE

  1. A to że pijany policjant jeździ po.służbie to on nie podlega kontrolą w zasadzie 2 takich panów jest pan R i pan P osobiście widziałem jak jeden policjant pije na tamie i prowadzi auto

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here