Kolejne dzikie wysypisko w gminie Lwówek Śląski

12
1736

Niczym grzyby po deszczu wyrastają dzikie wysypiska śmieci. W ostatnim czasie informowaliśmy m.in. o wysypiskach w Płóczkach Górnych, pomiędzy Skorzynicami a Sędzimirowem czy w połowie drogi pomiędzy Dworkiem a Sobotą.

Dziś druga strony sołectwa Sobota i droga, tzw. skrót prowadzący do Górczycy. O odpadach informują nas czytelnicy, którzy przesyłają także zdjęcia.

W znajdującym się przy drodze wyrobisku jakiś mechanik znalazł sobie miejsce do składowania niepotrzebnych części samochodowych. Znaleźć tam można plastiki, opony i resztki tapicerki.

Nieco dalej w kierunku Górczycy znajduje się wielkie składowisko zużytych opon.

Apelujemy do służb odpowiedzialnych o skuteczne zajęcie się tym problemem!

12 KOMENTARZE

  1. A te opony nie służą rolnikowi z pola obok do dociążania folii pod którą jest kiszonka do skarmiania zwierząt? Plastiki to wiadomo że wywieźli ci, którzy zajmują się rozbieraniem aut na części, ale opony raczej należą do rolnika i są bardzo potrzebne.

  2. Każą płacić za odbiór opon to nie dziwcie się ze ludzie zostawiają po lasach . przykład niedawno była zbiórka odpadów w rakowicach, koło szkoły na krzyżówce leżały odpady rożnego typu wszystko zabrali tylko opony zostawili dlaczego ???

  3. Opony na powyzszym zdjeciu beda sluzyc do dociazenia wlokniny ktora beda okryte buraki pod koniec roku. Byly ladnie usypane ale niektorzy wybieraja sobie komplety i dlatego sa porozrzucane. Co do plastikow to podobno sa prowadzone czynnosci w ich sprawie i nie mozna ich ruszac przynajmniej na razie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here