Kolejna szyba rozbita

1
2285
szyba przystanek wiata Łupki

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rozbita została szyba w wiacie przystankowej, która chroniła podróżnych przed wiatrem. Wadliwa konstrukcja, piorun, wiatr, czy chuligan?

 

 

Już blisko rok podróżni czekają na wstawienie nowej szyby w wiacie przystankowej przy ulicy Lipowej we Wleniu. O sprawie informowaliśmy na początku stycznia 2023 roku. Władze miasta nie śpieszyły się z wyjęciem rozbitej i zagrażającej bezpieczeństwu podróżnych szyby, o czym pisaliśmy w materiale: Co różni poniższe zdjęcia? pokazując zdjęcia z 11 stycznia i 19 lutego 2023 roku. Wreszcie po interwencjach szyba została wyjęta. Niestety to, co podróżnym wydaje się oczywiste, dla władz miasta już takie nie jest. Do dziś na przystanku nie ma wstawionej nowej szyby, która ochroniłaby podróżnych przed wiatrem, czy deszczem.

Tuż przed świętami, najprawdopodobniej w sobotę 23 grudnia w godzinach wieczornych, nocnych rozbita została szyba w wiacie przystankowej w Łupkach.

Dziś trudno wskazać, czy to wina wadliwej konstrukcji, uderzenia pioruna, wiatru, spadającej gałęzi, odprysku kamienia spod kół przejeżdżającego samochodu, czy zwykły wybryk chuligański. Tak, czy inaczej rozbita szyba w sposób oczywisty zagraża bezpieczeństwu podróżnych, dlatego należałoby ją jak najszybciej zdjąć i wymienić.

Koszty wymiany szyby w Łupkach, ale także i we Wleniu będą musiały być pokryte z budżetu gminy, czyli zapłacą za to wszyscy mieszkańcy.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here