Dwóch kierowców pod wpływem środków odurzających

7
1513

Tylko w dniu wczorajszym policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem środków odurzających.

 

Chyba nikt nie ma wątpliwości, iż wpływ alkoholu lub środków odurzających jest istotnym czynnikiem zwiększającym zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. U kierowców powoduje zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, co w efekcie ogranicza zdolność do kierowania pojazdami. Niestety, jak na razie żadne kary, ani grzywny, ani aresztu nie odstraszają od wsiadania za kierownicę po spożyciu, czy to alkoholu, czy narkotyków. Na problem w roku ubiegłym uwagę zwróciła Najwyższa Izba Kontroli, która w raporcie dotyczącym eliminowania z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wskazała, „… że w latach 2017–2020 w pierwszej instancji skazano 25.912 osób za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, które były wcześniej prawomocnie skazane za prowadzenie pojazdu pod wpływem tych substancji. Powyższe świadczy o nieskuteczności dotychczas stosowanych rozwiązań prawnych i organizacyjnych, mających na celu eliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców.”

Tylko w dniu wczorajszym policjanci na terenie powiatu lwóweckiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pod wpływem środków odurzających. Jednego zatrzymania dokonali gryfowscy policjanci, którzy zatrzymali do kontroli kierującego VW Passatem. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń, że kierowca może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Wynik testu był jednoznaczny. Drugiego kierowcę, kierującego skuterem 29- latka zatrzymano na ulicy Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. Tu tak samo wynik testu nie pozostawił wątpliwości.

7 KOMENTARZE

  1. A jak to bylo z ekspresowa kontrola dzis po 1.00 w nocy samochodu BMW przy ul. Kolejowej (obok poczty)? Rozumiem, ze znajomy lub kolega i nie trzeba legitymowac? Czy w systemie, badz notatnikach jest wzmianka o podjeciu kontroli?

  2. Coś miłego dla smaku! Dziś kupiłem w Lidlu kawę ” CREMA KAWA ZIARNISTA 100% Arabika” i zapłaciłem 24,99 zł a dosłownie trzy tygodnie temu kosztowała 16,99 zł czyli 8 zł drożej. Brawo PiS to się nazywa Polski Ład! A może to wina Tuska?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here