Kolejna seniorka została oszukana. Kobieta straciła ponad 40 tysięcy złotych

0
1121

Kilka dni temu oszuści kolejny raz dali znać o sobie. Jeleniogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przestępcy pod legendą problemów finansowych synowej wyłudzili od 80- letniej kobiety ponad 40 tys. złotych. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu. Nie wolno przekazywać osobom nieznanym pieniędzy, nawet jeśli podają się za znajomych naszych najbliższych!

 

18 stycznia 2022 roku, policja jeleniogórska została powiadomiona o oszustwie, którego ofiarą padła 80-latka. Do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownicę banku. Oświadczyła, że jej synowa ma problemy finansowe i pilnie potrzebuje pieniędzy. Pokrzywdzona nie posiadała środków finansowych na rachunku bankowym, które mogłaby przekazać osobie z rodziny, ale przyznała się, że posiada oszczędności w domu. Gotówkę zgodziła się przekazać nieznanemu mężczyźnie, rzekomo kurierowi przysłanemu przez bank. W ten sposób kobieta straciła ponad 40 tysięcy złotych.

Pamiętajmy! Nie przekazujmy pieniędzy osobom obcym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam numer tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.

Policja apeluje o to, aby nie przekazywać obcym naszych danych i pieniędzy. Nie wpuszczajmy ich do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach należy niezwłocznie powiadomić Policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także zweryfikowanie powodów ich wizyty. Bądźmy ostrożni!

-/podkom. Wojciech Jabłoński, KWP Wrocław/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here