Nowy przewodniczący rady miasta

2
2118
shot screen UM Świeradów- Zdrój

Podczas piątkowej sesji radni wybrali ze swojego grona nowego przewodniczącego rady miasta. Zgłoszony kandydat nie miał konkurencji.

 

W 30 października w Świeradowie- Zdroju odbyła się sesja Rady Miasta, podczas której radni głosowali nad wyborem nowego przewodniczącego. To pokłosie wrześniowych wydarzeń w świeradowskiej radzie, kiedy to złożony został wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącej Rady Miasta radnej Janiny Czaplińskiej. Ten wniosek w trakcie sesji został wycofany a do porządku obrad wprowadzono wówczas nowy wniosek w sprawie przyjęcia rezygnacji pani radnej z pełnionej przez nią funkcji, który to wniosek został przyjęty i poparty przez radnych.

 

Michał Brutkowski – Przewodniczący Rady Miasta Świeradów- Zdrój. Fot.: UM Świeradów- Zdrój

 

Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni zgłosili kandydata na nowego przewodniczącego. – Zgłoszony został tylko jeden kandydat – Michał Brutkowski, który otrzymał poparcie 12 radnych, a jeden głos był nieważny. – wyjaśnia radny Mateusz Szumlas.

2 KOMENTARZE

  1. Jak kiedyś powiedział bardzo celnie pewien mieszkanieć tego miasteczka : Problemem jest ,że pomimo takiego wielkiego zadłużenia ( chyba juz ponad 30 baniek ) . ,że pomimo takiego olbrzymiego budżetu ( coś koło 49 baniek ) , pomimo dużej pomocy Uni to nadal nie ma w pełni rozwiniętej infrastruktury a zaniedbania (wodociągi , kanalizacja , sieć gazowa , trakcja elektryczna , drogi , chodniki , mosty ) są ogromne. Odpowiada za to jednoosobowo burmistrz , któremu, by ile nie dać środków to i tak te przepierzy na głupawe inwestycje zapewniające tani aplauz i reelekcje. To jedyny cel jego rządów !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here