Kilkuset motocyklistów na otwarciu sezonu w Lwówku Śląskim

8
6572

Grono wspaniałych przyjaciół, motocykl, słońce i wiatr we włosach. Do tego dobra muzyka na żywo i wyśmienite, domowe jedzenie. Tak wyglądają wydarzenia organizowane przez motocyklistów ze Stowarzyszenia Leopolis Bikers z Lwówka Śląskiego. Nie inaczej było i w tym roku.

 

Motocykliści ze Stowarzyszenia Leopolis Bikers zaprosili przyjaciół na rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2023. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 15 kwietnia 2023 roku. I mimo tego, że pogoda w ostatnich dniach była bardzo kapryśna, było zimo i kilka dni padał deszcz, to na kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia na niebie pojawiło się słońce.

– Cały tydzień padało, ale obiecaliśmy wszystkim, że będzie pogoda na sobotę i pogoda jest, jest piękne słońce. – przyznawał Rafał Chabiniak Prezes Stowarzyszenia Leopolis Bikers.

Leopolisi wyrobili sobie już markę. Organizowane przez nich wydarzenia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają coraz więcej miłośników motocykli. W stolicy powiatu lwóweckiego pojawiają się goście z Gryfowa Śląskiego, Złotoryi, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lubania, ale także Jawora, Świdnicy, Chojnowa, … Jak podkreślają ci, którzy nie po raz pierwszy pojawiają się w Lwówku Śląskim receptą na sukces jest znakomita atmosfera i bardzo dobre jedzenie.

 

 

Ani tej atmosfery, ani pysznego jedzenia nie zabrakło podczas otwarcia X sezonu Leopolis Bikers. Nie zabrakło też motocyklistów. Blisko trzysta lśniących motocykli przed południem pojawiło się przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim. To właśnie tu, mszą świętą w intencji motocyklistów rozpoczyna się każde z organizowanych przez Leopolisów wydarzeń. Po mszy ulicami miasta przejeżdża parada, która na lwówecki rynek przyciąga osoby chcące czy to samemu pooglądać, czy pokazać dzieciom wspaniałe motocykle.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2023, które wyjątkowo w tym roku odbyło się na placu festynowym w Mojeszu, dla organizatorów stało się okazją do złożenia podziękowań przyjaciołom, którzy angażują się w życie Stowarzyszenia i pomagają w organizacji wydarzeń. Wyróżnieni otrzymali specjalne naszywki „The best Friends”.

Wydarzenie uświetnił koncert pochodzącego z Chojnowa zespołu Long Way Home.

Spotkania motocyklistów organizowane przez Leopolisów są także okazją do zbierania nakrętek, z których dochód po sprzedaży trafia na konto wymagającej rehabilitacji Hani.

Czy to rozpoczęcia sezonu, zloty, czy zakończenia sezonu motocyklowego w Lwówku Śląskim to także wsparcie i zaangażowanie lwóweckiej policji. Mundurowi każdorazowo dbają o bezpieczeństwo motocyklistów i innych użytkowników dróg podczas parady motocykli. W tym roku po raz pierwszy w paradzie pojawił się policyjny motocykl, który stał się nie lada atrakcją i wielu fanów motocykli przyszło, żeby go obejrzeć, zapytać o osiągi, dodatkowe wyposażenie.

Rok 2023 jest dla Stowarzyszenia motocyklistów Leopolis Bikers jest rokiem pełnym wyzwań, co w rozmowie z nami przyznaje Rafał Chabiniak:

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, to jest jubileuszowy, dziesiąty sezon. Ale sytuacja zmusiła nas na zmianę lokalizacji, musieliśmy odejść z Raka i teraz szukamy dobrego miejsca, gdzie moglibyśmy zorganizować zlot. Spodziewamy się, że będzie to duży zlot, że będzie dużo gości i potrzebujemy sporo miejsca. – przyznaje Prezes Stowarzyszenia uchylając rąbka tajemnicy tego, co nas czeka już na początku lipca 2023.

– Na X Zlot Motocyklowy szykujemy sporo atrakcji. Na chwilę obecną mogę zdradzić, że będzie profesjonalna scena, profesjonalne nagłośnienie, siedem zespołów przez dwa dni. – mówi Rafał Chabiniak, który zdradza, iż jedną z gwiazd będzie zespół Salen – Szykuję jeszcze niespodziankę, ale nie mogę na razie nic więcej powiedzieć. – dodaje.

Wszystkim motocyklistom życzymy udanego, bezpiecznego sezonu i do zobaczenia w Lwówku Śląskim w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2023 r.

8 KOMENTARZE

  1. Piękna impreza, inicjatywa i już tradycja. Wielkie dzięki dla p. Dariusza, p. Rafała i całego zespołu organizatorów. Dziękujemy Wam wszystkim za trud i poświęcenie . Wielkie dzięki również dla parafii Wniebowzięcia za to, że pozwoliła nam z Bogiem rozpocząć nowy sezon.

  2. Dzisiejsi ps.mococyklisci nie mają nic wspólnego ze zlotami z lat 80-90 kiedy każdy jeździł z przerobionymi Moto.Dzisiaj szpan ,komercja i lans.Ale to jest moja opinia.Przepraszam jeżeli uraziłem .Kiedyś był to sposób na życie poznanie przeróbek i pomysłowości ludzi którzy cieli spawali i którzy potrafili naprawić Moto na drodze.Dzisiaj niestety bardziej przypomina to komercję.Ale jak ktoś lubi jeździć na złoty to jego sprawa.Pozdrawiam stara gwardię z lat 80 -90 którzy nadal czują wiatr we włosach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here