Kierowca z narkotykami i pod ich wpływem

0
1468

Lwóweccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel w Nielestnie (gm. Wleń). Okazało się, że kierujący pojazdem jest pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo, w samochodzie 19-latka policjanci zabezpieczyli narkotyki, wagę elektroniczną oraz kilka telefonów komórkowych. Mężczyzna został zatrzymany. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z lwóweckiej Komendy, w minioną sobotę 21 listopada bieżącego roku, około godziny 23:00 w Nielestnie (gm. Wleń) zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą auta siedział 19-latek. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Okazało się, że mieszkaniec powiatu lwóweckiego miał ku temu powód. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu oraz środków odurzających w organizmie przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Mężczyzna znajdował się pod wpływem marihuany i metamfetaminy.

Dalsze czynności funkcjonariuszy ujawniły, że 19-latek posiada przy sobie również narkotyki. Policjanci przy mężczyźnie znaleźli łącznie 20 porcji marihuany, a także wagę elektroniczną i kilka telefonów komórkowych Mężczyzna został zatrzymany.

19-latek przed Sądem odpowie za kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz za ich posiadanie.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here