Ranking Szkół Podstawowych 2022. Jak wypadła Twoja szkoła?

11
5008

Najlepszą szkołą podstawową 2022 roku została Szkoła Podstawowa nr 81 z Warszawy. W naszym regionie najlepiej wypada podstawówka z Gryfowa Śląskiego.

 

Najlepszą szkołą podstawową 2022 roku z łączną sumą 93,622 punktów, została Szkoła Podstawo-wa nr 81 Fundacji Dzieciom z Warszawy. Uczniowie tej szkoły mogą pochwalić się bardzo wysoki-mi wynikami z poszczególnych przedmiotów egzaminu ósmoklasisty – średni wynik z języka angielskiego to aż 99,78%. Jeśli chodzi o wynik z języka polskiego oraz matematyki to średnia wyniosła odpowiednio 85% i 92,44%. I to dzięki wysokim wynikom z egzaminów oraz licznym osiągnięciom uczniów w olimpiadach przedmiotowych placówka ta znalazła się na pierwszym miejscu podium ogólnopolskiego rankingu szkół podstawowych 2022 roku.

Ranking szkół podstawowych opracował portal WaszaEdukacja.pl. W tym sklasyfikowanych zostało 9.112 szkół podstawowych, spełniając wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały placówki, gdzie egzamin ósmoklasisty w 2021 roku zdawało minimum 11 osób. Ponadto ranking uwzględnia wyniki z egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE oraz MEiN. Trzy najlepsze placówki w kraju oraz w osiemnastu miastach wojewódzkich otrzymały złoty, srebrny lub brązowy order za odpowiednio pierwsze, drugie lub trzecie miejsce na podium.

Liczenie punktów

Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki oraz z języka obcego. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z olimpiad przedmiotowych.

 • Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – 28%

Średni wyniki z tego egzaminu został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28%.

 • Egzamin ósmoklasisty z języka obcego – 28%

Średni wyniki z tego egzaminu (minimum 6 osób zdających dla poszczególnego egzaminu z języka obcego) został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28%.

 • Egzamin ósmoklasisty z matematyki – 28%

Średni wyniki z tego egzaminu został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28%.

 • Sukces w olimpiadach – 16%

W rankingu uwzględnionych zostało pięć ogólnopolskich olimpiad przedmiotowy. Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie. Za każdą olimpiadę, w której reprezentant/ka szkoły brał/a udział, można było uzyskać 1,6 punktu za ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady można było uzyskać 6,4 punktów. Za wszystkie olimpiady przedmiotowe można było maksymalnie uzyskać 16 punktów.

W pierwszej setce znajdujemy sześć szkół z województwa dolnośląskiego: pięć z Wrocławia i jedną z Żar. Szkoły podstawowe z naszego regionu są daleko w tym rankingu, aczkolwiek i tu nie brakuje zaskoczenia. Chyba takim największym jest pozycja lwóweckiej “Jedynki”

Ranking Szkół Podstawowych 2022

miejsce w kraju nazwa szkoły punktacja
3027 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP Gryfów Śląski 50.196
4569 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie Świeradów- Zdrój 46.718
4749 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów Lwówek Śląski 46.362
5447 Szkoła Podstawowa Masters Academy Lwówek Śląski 44.764
6002 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty Lwówek Śląski 43.509
7471 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Lubomierz 39.519
7561 Szkoła Podstawowa im. Osadników Ziemi Mirskiej Mirsk 39.214
7966 Szkoła Podstawowa Wleń 37.727
8147 Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski 36.922
8435 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego Pobiedna 35.455
8573 Szkoła Podstawowa Pławna Górna 34.504
8781 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II Świeradów-Zdrój 32.144

11 KOMENTARZE

  • Może i szału nie ma ale to chyba jedyny dyrektor, któremu chce się cokolwiek robić. Jak widać dwójka i jedynka są obecnie w fazie nie wychylania się – bo i po co? Grunt to spokój i samozadowolenie kierownictwa, bo reszta mało istotna.

   • Dlatego, że lepiej być wróblem wśród orłów czy orłem wśród wróbli? Trzeba piąć się w górę, a nie patrzeć na słabszych i cieszyć się, że jest się od nich lepszym?

 1. Niestety to wyniki osiągnięte przez nauczycieli na materiale zwanym masą uczniowską. Prawie każdy nauczyciel bardzo dużo mówi o swojej pracy jednak mało jest nauczycieli którzy umieją przekazać tą wiedze. Byłem uczniem SP 1 i była to dobra szkołą. Liceum nasze tez na psy zeszło. Pojawił się pieniądz za uczniem i brak rozumu u nauczycieli. Jeszcze do tego wybitny minister i wszystko się wysypało.Współczuje dzieciakom. Choć po ich stronie jest też czasami brak chęci do nauki co przy niektórych nauczycielach jest chyba naturalne. Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze wierzą w oświatę.

 2. Rankingi to kpina bo wystarczy zobaczyć uczniowie z jakich szkół są na olimpiadach wojewódzkich. Druga sprawa to wyniki z egzaminów jak mają być wysokie jak miejscowe szkoły średnie biorą wszystkich jak leci a ambitni z Lwówka idą do Bolesławca do I i II LO. Przeżywacie pusty ranking

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here