Czy leci z nami pilot?

17
1577
zdjęcie z 2021 roku

To nie fotomontaż, tak od wielu tygodni wygląda przystanek autobusowy, z którego codziennie do szkoły odjeżdżają dzieci.

 

Podczas omawiania na ostatniej sesji rady miejskiej sprawy podwyżki dla burmistrz M. Szczęsnej (ostatecznie 18.135 zł.), radni mówili o jej staraniach i zasługach. Jedni ją chwalili, inni wskazywali porażki.

Wczoraj do redakcji Lwówecki.info zwróciła się mieszkanka sołectwa Sobota poirytowana bezczynnością władz i służb w kwestii przystanku autobusowego przy boisku sportowym. Jak mówiła nam z tego miejsca do szkoły odjeżdżają dzieci. Pogoda, czemu nie ma się co dziwić jest coraz gorsza. Śnieg, deszcz, przymrozki, to dziś codzienność. Kobieta wspominała, iż nie rozumie, dlaczego mimo tak długiego okresu od kiedy wichury zniszczyły wiatę przystankową ta nadal leży i nikt się nią nie interesuje, nikt jej nie zabrał, ani nawet nie ogrodził.

Sprawdziliśmy, faktycznie wiata przystankową w Sobocie to istna porażka, nieszczęsny obraz nędzy i rozpaczy. W naszej ocenie ze względu na bezpieczeństwo oczekujących na przystanku podróżnych, w dużej mierze dzieci powinna natychmiast po zdarzeniu zostać zabezpieczona i niezwłocznie rozebrana. Tak się jednak nie stało.

Dziś dzieci stoją pod chmurką. A my pytamy, czy i kiedy znajdą się osoby kompetentne, które podejmą działania poprawiające bezpieczeństwo i komfort dzieci z gminy Lwówek Śląski?

17 KOMENTARZE

  1. Na wioskach to normalne nic się nie robi, wasze dzieci i ludzie stoją bez dachu nad głową a w Niwnicach stoją po kostki w błocie. Gmina przyjechała zgrabiła liście i myśli że po problemie a błoto jak było tak jest do dnia wczorajszego. Dobrze że jeden rodzić uprzątnął sam to bano. Dziękujemy Panie Michale.

  2. jak Pani Burmistrz dostanie 20 tys. na rękę to jak ładnie poprosicie to pochyli się nad waszymi sprawami a póki co nie ma na tyle ochoty by tu kiwnąć palcem ciekawe czy któryś z mieszańców by za te pieniądze się tak ścierał , macie sołtysa to niech działa cos , a nie się czepiać Burmistrz która i tak jest zarobiona ze nie ma nawet czasu wydawać tej marnej kosiory. Dzieciaki niech się hartują nic im nie będzie jak się w błocie trochę potaplają a z tym przystankiem to nie jest wina BURMISTRZ bo ona nie jest pogodynka żeby zabezpieczać przystanki przed wiatrem! ludzie myślą ze 18 na miesiąc zobowiązuje do takich podrzędnych spraw jak te w artykule , ciekawe czy któryś z rodziców za tyle by się ścierał .

    • drapała się na urząd nie po kasę MONDRY DUDO tylko żeby coś zrobić dla miasta i gminy. Widać, że zrobiła wyborców w bambuko. Już tak gęste pióra jak u indora. Jak za mało to niech wraca na wiejską gospodynie i do roboty, zapewne więcej zarobi 🙂

  3. A gdzie przystanek lub “coś” przy SP1?? POGODA jest taka jaka jest i co te dzieci mają moknac? Nie mają gdzie się schować przy takim wietrze a na autobus trzeba czekać! Tyle lat i żeby nikt nic nie zrobił w tym kierunku, aż serce boli że te dzieci mają takie warunki.

  4. pani burmistrzowa i reszta twoich rzadzcych do roboty dla dzieci i dla ludzi pokarz na co cie stac i wykarz sie swoja wladza za podatnikow pieniarzki wykarz sie cie docenia bo na dzien dzisiejszy to wiekiego nic nie robisz dla naszych obywateli wykazac sie najwyszy czas czekamy nato morze mieszkancy zmienia owas mniemanie

  5. Ludzie, co Wy tacy niecierpliwi! Przystanek na Przyjaciół Żołnierza nielegalnie usytuowany w tamtym miejscu stał ok.50 lat zanim go przeniesiono. Obok Domu Kultury stoi dopiero rok, a Wy chcecie już wiatę?!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here