Kierował pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień

5
1906
fot.: Policja Lwówek Śl.

Lwóweccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca nie miał również uprawnień do kierowania. Teraz sąd zdecyduje o karze za popełnione przez niego czyny.

 

 

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy, we wtorek, 28 lutego br., w trakcie patrolu terenu wiejskiego w gminie Lwówek Śląski, skontrolowali samochód osobowy marki Audi. 24-letni mężczyzna który prowadził pojazd, na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo.

Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu lwóweckiego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Stróże prawa przeprowadzili badanie śliny narkotesterem. Wynik na obecność pochodnych amfetaminy okazał się pozytywny.

 

 

Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdów mechanicznych bez wymaganych do tego uprawnień oraz za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Za to ostatnie przewinienie sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do lat 2.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here