Zablokowany przejazd autostradą A4

0
1150

Fatalne warunki na drogach. To zapewne powód licznych zdarzeń drogowych. W wyniku serii kolizji zablokowana została autostrada A4 serii.

 

Jak informuje legnicka policja około godz. 6:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o pierwszym zdarzeniu drogowym na 73 km autostrady A4, tuz przed zjazdem na Chojnów/Budziwojów w kierunku Zgorzelca, gdzie kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault doprowadzając do zderzenia. Następnie po kilkunastu minutach na 74 km autostrady A4 doszło do kilku kolizji drogowych z udziałem 9 pojazdów ciężarowych.

Obecnie policjanci wykonują czynności, które pozwolą na udrożnienie przejazdu, a także wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że żadna z osób uczestniczących w zdarzeniach nie odniosła obrażeń.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i utrzymanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Osoby jadące w kierunku Zgorzelca prosimy o kierowanie się na 92 km autostrady tj. zjazd Legnica, a kierowców podróżujących do Wrocławia prosimy o zjazd na drogę DK 94 w kierunku Chojnowa lub węzeł Chojnów-Złotoryja.

Utrudnienia potrwają kilka godzin, dlatego też prosimy o cierpliwość podczas tworzących się zatorów drogowych.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here