Kiedy załatają dziury w centrum Lwówka Śląskiego?

4
615
Zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info (sierpień 2022 r)

Miesiąc czasu zajęło burmistrz Szczęsnej udzielnie lakonicznej odpowiedzi na pytanie, które kierowcy zadają sobie każdego dnia. Ile czasu zajmie załatanie dziur?

 

Od dobrych kilku, a może już nawet kilkunastu tygodni fragment znajdującej się w centrum Lwówka Śląskiego ulicy Orzeszkowej bardziej przypomina polną drogę zniszczoną przez traktory, niż jedną z głównych ulic stolicy powiatu. Kierowcy, który nieświadomi głębokości zalanych wodą dziur wpadli w nie kryją irytacji. Na nadesłanych do redakcji w sierpniu zdjęciach wyraźnie było widać, iż władze miasta nie przywiązywały większej wagi do problemów, z jakimi przyszło się mierzyć kierowcom.

Wprawdzie po publikacji przez nas materiału dziury nieco podsypano, ale to nie rozwiązało problemu i jak przyznaje M. Szczęsna ten jeszcze długo rozwiązany nie będzie.

Pismo od Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski do Marek Krzysztof Dral Redakcja Lwówecki.info z dnia 21-09-2022 r.

W odpowiedzi na wiadomość e-mail z dnia 22.08.2022 r. w sprawie poprawy stanu nawierzchni na ulicy Orzeszkowej w Lwówku Śląskim przy skrzyżowaniu z ulicą Szpitalną, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, że obecnie trwają prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa ulic Słowackiego, Kościelnej i Szpitalnej w Lwówku Śląskim – Etap III przebudowa ulic Kościelnej, Szpitalnej wraz z przebudową oświetlenia i uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej – II postępowanie”.

Mając na uwadze powyższe, nawierzchnia drogi we wskazanej powyżej lokalizacji zostanie przywrócona do stanu poprzedniego wraz z zakończeniem robót budowlanych związanych z ww. przebudową. Zakończenie prac, zgodnie z zawartą umową z Wykonawcą robót planowane jest do dnia 30.11.2022 r.” – napisała po miesiącu burmistrz Szczęsna.

I jak można zrozumieć utrudnienia związane z prowadzeniem prac ziemnych, drogowych, tak w tym miejscu pracujące dostrzegamy jedynie zawieszenia samochodów. Robót nikt nie wykonuje, a fragment ulicy już dawno można byłoby załatać.

Lwówek Śląski ulica Orzeszkowej
Zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info (sierpień 2022 r)

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here