Kiedy wypłacą świadczenia 500+ ?

21
1956

Piszecie, dzwonicie skarżąc się na opieszałość urzędników i niewypłacanie 500+. Jak się okazuje wiele osób liczyło, iż otrzyma pieniądze przed świętami.

 

Świadczenie Wychowawcze 500+ – Komu przysługuje?

Od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze przysługuje w wysokości 500,00 zł miesięcznie na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany w rodzinie.

Świadczenie wychowawcze przysługuje:

 • matce,
 • ojcu,
 • opiekunowi faktycznemu dziecka (czyli osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka),
 • opiekunowi prawnemu dziecka,
 • dyrektorowi domu pomocy społecznej.

Świadczenie wychowawcze przysługuje bez względu na to czy dziecko jest wychowywane w związku małżeńskim, czy w związku nieformalnym, czy też przez osobę samotnie wychowującą dziecko. Natomiast dyrektorowi domu pomocy społecznej świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko umieszczone w domu pomocy społecznej, chyba że rodzice, opiekun faktyczny albo opiekun prawny uczestniczą w opiece nad dzieckiem i spełniają warunki uprawniające do otrzymania świadczenia wychowawczego.

Kiedy wypłacą 500+ ?

Mieszkańcy gminy Mirsk alarmują, iż w tamtejszym MOPS-ie nie ma pieniędzy na wypłatę świadczeń. Sprawdziliśmy. Pani kierownik przyznaje, iż to prawda, że nie ma pieniędzy. Jak tłumaczy MGOPS nie otrzymał jeszcze pełnej kwoty na wypłaty świadczeń od wojewody, a ten jak zapewniali urzędnicy z Wrocławia nie otrzymał pieniędzy z ministerstwa.

Dowiedzieliśmy się, że podobna sytuacja jest w wielu innych gminach. Na razie nie wiadomo, kiedy do gmin, MGOPS-ów trafią środki na wypłaty. Wszyscy urzędnicy liczą, iż stanie się to lada dzień. Jednak nie mając wszystkich pieniędzy, trudno realizować wypłaty. Urzędnicy i zapewniają, że jak tylko otrzymają pieniądze, to natychmiast rozpoczną wypłaty.

Warto zwrócić uwagę, iż wypłata świadczeń wychowawczych 500+ powinna być zrealizowana do końca każdego miesiąca. Jak na razie wszyscy wierzą, że tak się stanie.

czytaj także: ZUS przejmuje świadczenia 500+. Kto musi składać wnioski?

21 KOMENTARZE

 1. Pieniażków nie bedzie No bo trzeba będzie zapłacić rachunek za prąd bo wieśniaki z Mirska mają oświetlony świątecznie ratusz.

  • To fakt jak mam iść tam cokolwiek załatwić to szlak mnie trafia, łaska z wszystkim i te miny tych pań wiecznie nie zadowolone z życia jakby za karę tam siedziały a człowiek prosił o ich łaskę, jakby to ze swoich pieniędzy ludziom płacili, żenada

 2. Mamuśki na paznokcie nie mają koniec świata nadchodzi jak żyć kasy nie ma a do roboty kiedyś nie było 500 plus i nasze matki dawały sobie radę i nie wyciągały łap po socjal

 3. Do anonim 500 plus baranie to nie socjal i zobacz sobie kto burze id tych najbuednuejszychbpo tych co siedzą w sejmie i też mają dzieci skoro tobie się nie należy to jesteś pewnie bezdzietny alkoholik większość ludzi biorących 500 plus przeznacza je na dzieci i nieważne czy kupuje im ubranie czy jedzenie tylko jest rak że jak władza się spóźnia z placeniem jest ok ale Ty nie zapłać do gminy podatku to już ci na drugi dzień ponaglenie wysyłają i kary naliczają ludzie zacznijcie dzwonić że skarga do urzędu marszałkowskiego na burmistrza i jego opieszałość

 4. Żenada. Normalni ludzie czekają na wypłatę od pracodawcy A nie z mopsu. Też mam dzieci też otrzymuje świadczenie ale gdyby nie afera tu na różnych portalach nawet bym nie wiedziała że nie wpłynęło bo pracuje i nie czekam na pieniądze dzieci. Ludzie ogarnijcie się moi rodzice nie mieli 500 plus A niczego mi nie brakowało bo oboje pracowali. Najlepiej siedzieć w domu i czekać to na 500 to na rodzinne i tak leci miesiąc za miesiącem . Za robotę normalną uczciwą pracę .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here