Kiedy otworzą most w Strzyżowcu?

1
1160

Prace remontowe przy moście na drodze powiatowej 2491D w Strzyżowcu dobiegają końca. Wiemy, kiedy położony zostanie asfalt.

 

Pod koniec sierpnia bieżącego roku drogowcy wyłączyli z użytkowania i przystąpili do remontu trzeciego z mostów na drodze powiatowej 2491D w Strzyżowcu. Od tamtego czasu kierowcy są zmuszeni korzystać z objazdów. Pierwotnie zakładano iż roboty zakończą się w październiku, jednak sytuacja epidemiologiczna i wynikające z niej trudności nie pozwoliły wykonawcy na uporanie się z zadaniem w tym terminie. Władze Powiatu o blisko miesiąc przedłużyły czas na wyremontowanie mostu. Ten dobiega już końca.

Do 28 listopada został wydłużony czas na oddanie do użytku, przywrócenie ruchu na moście w Strzyżowcu. Wczoraj byliśmy na miejscu i prace były niemal skończone. Zostają drobne wykończenia oraz najważniejsza rzecz, czyli ułożenie asfaltu.

Jak wyjaśnia Pan Marek Makowski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim dzięki oszczędnościom asfalt zostanie ułożony nie tylko na samym moście, ale także sporym odcinku dojazdowym. Stara warstwa asfaltu została sfrezowana. Nowa zostanie wylana w sobotę 28 listopada.

Robotnicy zapewniają, iż po zakończeniu układania asfaltu ruch na drodze zostanie przywrócony. Nastąpi to zapewne w godzinach popołudniowych w sobotę 28 listopada.


Do Jeleniej Góry nadal objazdem

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here